Kodėl genda dantys?

Kodėl genda dantys?

Nors daugelis svajoja apie nuostabiai baltą šypseną, tačiau reikia nepamiršti pasirūpinti ir savo dantukų sveikata. Kodėl genda dantys rašyta ir kalbėta labai daug. Odontologai vaikučiams pasakoja, kaip reikia tinkamai prižiūrėti dantukus, kad mažieji galėtų kuo ilgiau džiaugtis nuostabia šypsena. Išsiaiškinus, kas labiausiai lemia dantukų gedimą, paprasčiau ieškoti būdų, kaip tą gedimą sumažinti.

Kodėl genda dantys?

Dantų ėduonis yra viena dantų gedimo priežasčių. Ėduonį gali sukelti bakterijos burnos ertmėje. Kai vartojami angliavandeniai, burnoje esančios bakterijos juos suskaido į rūgštis, o pastarosios pažeidžia dantukus. Sukelti dantų ėduonį yra gana paprasta, o norint jį išnaikinti būtina profesionalų pagalba. Tiesa, bakterijos burnoje gali sukelti ne tik ėduonį, bet ir kitus dantenų susirgimus, kurie gali prisidėti prie dantų gedimo. 

 

Kaip genda dantys?

Kariesas, kartais kitaip vadinamas dantų ėduonimi, susidaro staiga, tad nustojus rūpintis savo dantukais galima itin greitai pastebėti neigiamus pokyčius burnos ertmėje.

Ant nevalomų arba neprižiūrimų dantukų susidaro apnašų. Tiesa, ne tik ant dantukų, bet ir tarpdančiuose, dantų vagelėse. Apnašose yra nemažai bakterijų, kurios gali būti kenksmingos mūsų burnos ertmei. Dėl ilgalaikio apnašų buvimo ant dantų gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantukai gali pradėti atrodyti neestiškai, kisti jų spalva. Dažnai net ir dantenos gali prarasti savo rausvumą, tapti balkšvomis.

Pirmoje dantukų gedimo stadijoje ant dantų dažniausiai atsiranda balkšvų dėmelių. Vėliau jos virsta rudais ar juodais kariesais.

 

Kaip sustabdyti dantų gedimą?

Rūpinkitės dantukais ir reguliariai lankykitės pas odontologą. Kuo daugiau dėmesio jiems skirsite, tuo šypsena bus gražesnė, o dantukai – sveikesni.

 • Užkandžiavimas kenkia dantims.
 • Kiek tik įmanoma sumažinkite saldžių produktų vartojimą.
 • Reguliariai valykite dantukus, kad pašalintumėte minkštąsias apnašas.
 • Būtina kasdienė burnos ertmės priežiūra.
 • Būtina reguliari profesionali burnos ertmės higiena, apsilankymai pas odontologą bent du kartus per metus ir jo rekomendacijų laikymasis.

Tegul reguliari burnos higiena tampa įpročiu.

 

Burnos higienos svarba

Dantų gedimo priežastys gali būti labai įvairios, tačiau reguliariai atliekama burnos ertmės higiena gali padėti išvengti dantų ėduonies ir padėti palaikyti sveikas dantenas. Daugelis nežino, kad apnašos kaupiasi ir ant liežuvio bei dantenų.

Yra dvi burnos ertmės higienos rūšys:

 • asmeninė, atliekama kiekvieną dieną mažiausiai du kartus per dieną. Nepamirškite, kad reikia naudoti ne tik dantų pastą ir dantų šepetėlį, bet ir tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį. Dantis valykite įvairiais judesiais.
 • profesionali, atliekama specialisto. Profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Jūsų dantys ilgiau bus sveiki ir gražūs, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Profesionalios burnos higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę. Gera burnos ertmės higiena – tai viena pagrindinių dantų ligų ir dantų ėduonies profilaktikos priemonių. Dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai gali lemti karieso atsiradimą, nemalonų burnos kvapą, dantų akmenų susidarymą. Nepašalinant bakterijų, skatinamas jų dauginimąsis, todėl galimas dantenų uždegimas, ėduonies atsiradimas, taip pat gali išsivystyti periodontitas. Vienas geriausių būdų užkirsti kelią šioms dantų ir dantenų ligoms yra profesionali burnos ertmės higienos procedūra, o po to – kasdienė burnos ertmės priežiūra. Profesionalios burnos higienos procedūros metu sodasrove ir (ar) smėliasrove, ultragarsiniu skaleriu pašalinamos minkštosios ir kietosios apnašos (dantų akmenys), minkštosios pigmentinės apnašos, dantų paviršius poliruojamas specialia fluoro turinčia pasta, gali būti juntamas šviežumas ir gaivumas burnoje.

 

Reguliarūs apsilankymai pas specialistus gali padėti išvengti burnos ertmės sveikatos problemų.

Graži šypsena – kelias į sėkmę. Šypsokitės ir kiti šypsosis Jums!

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras