Dantų balinimas kapomis

art-whitening-couple-300x256

Balta ir sveika šypsena gali reikšti kur kas didesnį pasitikėjimą savimi. Norint turėti gražius dantis, reikia skirti pakankamai dėmesio jų priežiūrai. Profesionali burnos priežiūra, tinkama mityba, dantų balinimas ir reikalingas vandens kiekio gėrimas galimai gali garantuoti, kad Jūsų šypsena gali tapti pavyzdine.

Dantų balinimas kapomis – vienas iš metodų galimai džiaugtis baltais dantimis. Tai procedūra, kuri, naudojant kapas, gali padėti greitai, saugiai ir ne itin brangiai pašviesinti dantis.

Dantų balinimas kapomis (atspaudai, balinimo kapos)

Individualių dantų balinimo kapų atspaudai, kurie atitinka danties formą, gaminami technikų laboratorijoje. Pagal šiuos dantų atspaudus ir gaminamos individualios kiekvienam asmeniui dantų kapos. Į jas dedamas 10-16 proc. konsistencijos balinimą lemianti medžiaga – vandenilio peroksidas.

Balinimo gelį reikia įšvirkšti į pagamintas individualias kapas ir jas dėti kiekvieną naktį ant dantų. Lipnios konsistencijos gelis – balinimo medžiaga – neišteka iš kapų ir tvirtai prilipina prie dantų. Būtent balinimo gelio dėka naikinamas patamsėjęs dantų atspalvis.

Rezultatai matomi jau pirmąją savaitę, o geriausi rezultatai pasiekiami po 10 naktų.

Dantų balinimas universaliomis kapomis

Namuose galima balinti dantis naudojant universalias kapas su balinimo medžiaga, įsigyjant balinimo rinkinį (10 kapų su balikliu).

Kai kuriems žmonėms procedūros metu padidėja dantų jautrumas. Šie simptomai gali išnykti per kelias dienas baigus balinimo procedūrą.

Kodėl kinta dantų spalva?

Spalva gali kisti dėl išorinių bei vidinių dėmių, kurios gali atsirasti dėl ganėtinai įvairių priežasčių. Jos gali pakeisti ne tik nuolatinių, tačiau ir pieninių dantų spalvą. Išorinės dantų dėmės gali atsirasti dėl rūkymo (tabako gaminių), esant prastai burnos higienai, vartojant gėrimus su ganėtinai nemažai dažiklių, netinkamos dietos, vartojant geležies papildus, geriant tam tikrus antibiotikus ir panašiai.

Vidinės dėmės gali atsirasti tuomet, kai pigmentinės medžiagos įsiskverbia į kietuosius audinius. Jos gali atsirasti dėl įgimtų kepenų ligų, sutrikus emalio formavimuisi, naudojant tam tikrus medikamentus ir panašiai.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad ne natūralūs dantys, pvz. vainikėliai, plombos, laminatės nebąla. 

Ar balinimas nekenkia dantims?

Dantų balinimas kapomis gali būti sėkmingas pasitarus su odontologu, kuris, įvertinęs Jūsų burnos ertmę, gali patarti, koks balinimo būdas Jums gali labiausiai tikti. Atidžiai įvertinus paciento burnos ertmės būklę, dantenų ir dantų padėtį, įvertinus norimus dantų spalvos pokyčius bei geltimo priežastis – gali būti sudaromas balinimo planas, kuris gali padėti pašviesinti dantis.

Balinant dantis kapomis reikia laikytis instrukcijų ir jas naudoti tiek laiko, kiek nurodoma. Saikas ir gydytojo patarimų laikymasis – privalu. Labai dažnas balinimas gali būti žalingas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną (tai galite atlikti ir mūsų odontologijos klinikoje).

Dantų balinimo metu rekomenduojama laikytis kelių esminių taisyklių: vengti kavos, arbatos, raudono vyno, kitų dažančių maisto produktų.

Dantų balinimo efektyvumas ir baltumas, kurį gali pavykti pasiekti, priklauso ir nuo danties emalio storio, spalvos pigmento, kuris gali būti atsparus balinamajai medžiagai, taipogi nuo kitų svarbių faktorių.

Dantų balinimo kapomis privalumai:

 • balinimo priemonės ganėtinai nebrangios;
 • yra galimybė pašviesinti dantis keliais tonais;
 • procedūrą įmanoma atlikti namuose Jums patogiu metu;
 • gali būti nejuntamas šalutinis poveikis, išskyrus tai, kad kai kuriems asmenims atsiranda trumpalaikis jautrumas; dantų jautrumą galima malšinti specialiomis dantų pastomis;
 • nereikalingas ypatingas specialus pasiruošimas;
 • procedūrą gali atlikti dauguma norinčiųjų.

Kada vengti dantų balinimo kapomis?

Nors dauguma pageidauja turėti baltus dantis, tačiau tam tikrose situacijose tai yra nerekomenduojama. Dantų balinimas kapomis vengtinas:

 • nėščioms arba žindančioms moterims;
 • balinimas nerekomenduojamas asmenims iki 18 metų;
 • asmenims, kurie turi problemų su dantenomis arba burnos ertme;
 • asmenims, kurių dantų emalis itin plonas ir kurių dantys yra jautrūs;
 • asmenims, kurie serga virškinimo trakto ligomis;
 • žmonėms, kurie yra alergiški peroksidui;
 • žmonėms, kurie gausiai vartoja alkoholį arba rūko.

Šypsena – tai kelias į sėkmę ir į pasitikėjimą! Šypsokitės ir pasaulis nusišypsos Jums ;)