Burnos higiena

burnos higiena

Burnos higiena – viena iš svarbiausių profilaktinių priemonių, padedančių ilgiau išsaugoti sveikus dantis ir odontologinio gydymo metu pasiektus rezultatus. Burnos ertmės higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę. 

Atlikus profesionalią burnos higieną, pastebimi akivaizdūs ir teigiami pokyčiai. Dantų paviršius tampa žymiai lygesnis ir blizgesnis, o burnos ertmėje jaučiamas gaivus ir švarus jausmas. Įprastai apnašos kaupiasi lėčiau, o dantys atrodo švelnesni ir sveikesni. Tai svarbus žingsnis siekiant išsaugoti burnos sveikatą ir estetinę išvaizdą.

Kodėl būtina profesionali burnos higiena?

Žmonės dėl skubėjimo dažnai pamiršta tinkamą dėmesį skirti savo dantims. Neužtenka vien tik valyti dantis šepetėliu. Net ir reguliariai bei kruopščiai valant dantis, tarpuose ir šepetėliu neprieinamose vietose susidaro dantų akmenys, kaupiasi bakterijos, vėliau galinčios lemti ne vieną dantų ligą ar uždegimą. 

Burnos ertmėje susikaupusios bakterijos gali išsiplėsti į virškinimo ir kraujotakos sistemas as paveikti vidaus organus ir sukelti įvairias ligas. Nepakankama burnos higiena lemia nemalonaus kvapo atsiradimą, kuris gali turėti neigiamos įtakos socialiniam gyvenimui. Rūpestinga dantų ir dantenų priežiūra yra esminis veiksnys, siekiant išlaikyti gerą burnos sveikatą ir užkirsti kelią ligų atsiradimui. Be to, kruopščiai atliekama burnos higiena yra būtina sąlyga, siekiant užtikrinti ilgalaikę estetiką ir funkcines protezų bei implantų savybes.

Pageidaujant, burnos ertmės higiena gali būti atliekama naudojant „KaVo Prophy Pearls“ miltelius, tausojant danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis ir diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai gali būti atsparesni apnašų ir akmenų kaupimuisi.

Jei norite išlaikyti savo burnos ertmės būklę kuo malonesnę, būtina kasdien rūpintis dantų higiena. Tai apima reguliarų dantų valymą šepetėliu, naudojant dantų siūlus bei burnos skalavimo priemones. Be to, rekomenduojama reguliariai lankytis pas odontologą, kad būtų galima nustatyti ir išspręsti bet kokius burnos ertmės problemų požymius. Odontologas gali rekomenduoti tinkamus valymo metodus ir priemones, atlikti profesionalų burnos ertmės valymą, taip pat teikti kitas rekomendacijas, kurios padės išlaikyti Jūsų burnos ertmę sveiką ir malonią.

Kas atliekama burnos ertmės higienos procedūros metu?

Gera burnos higiena – tai viena pagrindinių dantų ligų ir dantų ėduonies profilaktikos priemonių. Dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai gali lemti kariesų atsiradimą, nemalonų burnos kvapą, dantų akmenų susidarymą. Nepašalinant bakterijų ir skatinant jų dauginimąsi, galimas dantenų uždegimas, ėduonies atsiradimas, tad gali išsivystyti ir periodontitas. Vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią šioms dantų ir dantenų ligoms yra profesionali burnos higiena, o po to – kasdienė burnos ertmės priežiūra.

Profesionali burnos higiena apima kelias procedūras, kurios atliekamos mūsų odontologijos klinikoje:

  • Paciento patikrinimas. Higienistas arba odontologas patikrina burnos ertmės būklę, dantenų sveikatą, atlieka dantų apžiūrą ir nustato, ar yra dantų ar dantenų problemų.
  • Šveitimas. Šios procedūros metu sodasrove (vandens, oro ir sodos mišiniu) ir (ar) smėliasrove, ultragarsiniu skaleriu pašalinamos minkštos bei kietos apnašos (dantų akmenys), minkštos pigmentinės apnašos, kurių negalima pašalinti namuose. 
  • Skalavimas. Higienistas arba odontologas skalauja burnos ertmę specialiu skysčiu, kad pašalintų bakterijas ir valytų burną.
  • Fluoridavimas. Dantų paviršius poliruojamas specialia fluoro turinčia pasta, juntamas šviežumas ir gaivumas burnoje.

Po profesionalios burnos higienos, specialistas suteikia rekomendacijas pacientui dėl dantų higienos priežiūros namuose, kad išlaikytų gerą burnos ertmės sveikatą.

Kiek laiko trunka burnos higienos procedūra?

Profesionalios burnos higienos procedūros trukmė priklauso nuo burnos ertmės būklės, t. y. nuo apnašų ir dantų akmenų kiekio. Esant gerai būklei, dantų apnašų valymas bei dantų akmenų šalinimas gali užtrukti iki vienos valandos. Tačiau esant prastesnei burnos būklei, procedūra gali trukti net iki 90 minučių.

Kaip pasiruošti profesionaliai burnos higienai?

Profesionaliai burnos higienai nereikalingas ypatingas pasiruošimas.  Prieš vizitą patariama sočiai pavalgyti ir atsigerti, nes kelias valandas po procedūros, turėsite vengti maisto, o likusią dienos dalį iš viso nevartoti ryškaus ir spalvoto maisto ar gėrimų siekiant išvengti ant dantų paviršių atsirandančių dėmių. Iš anksto galite išsivalyti dantis, praskalauti burną skalavimo skysčiu ir išsivalyti tarpdančius specialiu tarpdančių siūlu, kad procedūra būtų kuo veiksmingesnė.

Ar burnos higienos procedūra skausminga?

Procedūros metu pacientams dažniausiai nekyla jokių nemalonių pojūčių, tačiau kartais galima jausti šiek tiek diskomforto. Tai gali būti susiję su dantų ar dantenų būkle, arba jautrumo lygiu, tačiau kvalifikuoti specialistai atsižvelgia į kiekvieno kliento individualią situaciją ir gali taikyti vietinę nejautrą, jei jaučiamos poreikis.

Kas kiek laiko atlikti profesionalią burnos higieną?

Odontologijos klinikos specialistai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti ne rečiau nei du kartus per metus. Vis tik procedūros dažnumas priklauso nuo burnos higienos būklės, kuriai turi įtakos mityba, žalingi įpročiai ar įgimtos asmens savybės. Dažniau profesionaliai burnos higienai turėtų apsilankyti nešiojantys breketus, kuomet reikalinga kruopšti dantų priežiūra. Tuomet rekomenduojama procedūrą kartoti kas 3-4 mėnesius. Odontologui įvertinus burnos būklę ir poreikius, gali būti sudarytas individualus burnos higienos planas. Rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną prieš pradedant bet kokį suplanuotą odontologinį gydymą. 

Burnos higiena nėštumo metu

Rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną nėštumo metu dėl kelių priežasčių:

  • Hormoniniai pokyčiai – nėštumo metu padidėja hormonų lygis organizme, o tai gali sukelti dantenų jautrumą ir uždegimą. Profesionali burnos higiena gali padėti išvengti dantenų ligų arba sustiprinti jau susilpnėjusias dantų bei dantenų sritis.
  • Rizika susirgti dantenų ligomis – dantenų ligos gali sukelti rimtų problemų ne tik burnos ertmėje, bet ir nėštumo metu. Tyrimai rodo, kad nėštumo metu netinkama burnos higiena gali padidinti riziką susirgti preeklampsija, ankstyvu gimdymu ir kitomis komplikacijomis.
  • Dantų kariesas – nėštumo metu gali padidėti dantų karieso rizika, ypač jei moteris turi nutukimo problemų arba vartoja daugiau angliavandenių. Profesionali burnos higiena padeda pašalinti dantų dėmes ir dantų akmenis, kurie yra karieso sukėlėjai.
  • Profesionali burnos higiena yra svarbi nėščioms moterims, kad būtų išvengta burnos ertmės sveikatos problemų ir užtikrintas geriausias nėštumo eigos rezultatas.

Nuo kokio amžiaus galima profesionali burnos higiena vaikams?

Tikslaus amžiaus, nuo kada reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną nėra, tačiau dantų higiena itin svarbi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Jau ankstyvame amžiuje vaikai turėtų būti supažindinti su šia procedūra. Tokiu būdu jie mokysis rūpintis savo burna nuo pat mažų dienų. Vaikų burnos higienos procedūra yra kur kas paprastesnė, lyginant su suaugusiųjų. Dažniausiai, jei vaiko burnos higiena nėra problematiška, specialistas naudoja gliceriną, švelniai nuvalo apnašas ir padengia dantukus poliravimo pasta. Vaikus supažindinama su tinkama burnos priežiūra namuose ir akcentuojama, kaip išlaikyti burnos higieną.

Rekomendacijos po burnos higienos procedūros

Po burnos higienos procedūros galimas dantenų sudirginimas ir kraujavimas valant dantis. Šie simptomai gali pasireikšti kelias dienas po procedūros. Norint išvengti didesnio diskomforto, kelias valandas po procedūros reikėtų vengti vartoti kontrastingos temperatūros maistą ir gėrimus. Be to, rekomenduojama naudoti minkštą arba vidutinio kietumo dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį, kad išlaikytumėte burnos higieną ir išvengtumėte dantų jautrumo. Burnos higienos procedūra yra rutininė ir paprasta, tačiau pasitaiko situacijų, kai ji gali užtrukti ilgiau nei numatyta arba būti sudėtingesnė nei įprastai. Tokiu atveju, burnos higienos specialistas suteikia pacientui individualias rekomendacijas, kaip elgtis po procedūros ir galimus nestipraus skausmo malšinimo būdus.

Šypsena daro stebuklus!

Paslauga

Kaina 1vnt, € 

Profesionali burnos ertmės higiena ir dantų poliravimas 55

Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.