Burnos higiena

Šypsena daro stebuklus!

Burnos higiena

Viena iš svarbiausių profilaktinių priemonių, padedančių ilgiau išsaugoti sveikus dantis ir odontologinio gydymo metu pasiektus rezultatus. Burnos ertmės higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.

 

Atlikus profesionalią burnos higieną, pastebimi akivaizdūs teigiami pokyčiai. Dantų paviršius tampa daug lygesnis ir blizgesnis, o burnos ertmėje atsiranda gaivus švaros pojūtis. Po šios procedūros apnašos kaupiasi lėčiau, o dantys atrodo glotnesni ir sveikesni. Tai puiki priemonė siekiant išsaugoti burnos sveikatą ir estetinę išvaizdą.

Kodėl būtina profesionali burnos higiena?

Žmonės per skubėjimą dažnai pamiršta ar tiesiog pritrūksta laiko tinkamai prižiūrėti savo dantis. Be to, vien dantų šepetėlio neužtenka. Netgi reguliariai ir kruopščiai valant dantis tarpuose ir šepetėliu neprieinamose vietose susidaro dantų akmenys, kaupiasi bakterijos, o tai gali lemti ne vieną dantų ligą ar dantenų uždegimą.

 

Burnos ertmėje susikaupusios bakterijos gali išplisti į virškinimo ir kraujotakos sistemas, paveikti vidaus organus ir sukelti įvairių ligų. Dėl nepakankamos burnos higienos atsiranda nemalonus kvapas, kuris gali neigiamai paveikti ir socialinį gyvenimą. Tinkama dantų ir dantenų priežiūra yra esminis veiksnys, siekiant išlaikyti burnos sveikatą ir užkirsti kelią ligoms. Tad kruopščiai atliekama burnos higiena yra būtina, kad ilgalaikė estetika ir funkcinės protezų bei implantų savybės būtų užtikrintos.

 

Esant pageidavimui, burnos ertmės higiena gali būti atliekama naudojant „KaVo Prophy“ miltelius. Šis būdas tausoja danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis ir diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai įgyja atsparumą apnašoms ir akmenų kaupimuisi.

 

Jei norite, kad Jūsų burnos ertmės būklė būtų ne tik gera, bet ir maloni, – dantimis, jų higiena būtina rūpintis kasdien. Tai apima ir reguliarų dantų valymą šepetėliu, ir dantų priežiūrą naudojant siūlus ir burnos skalavimo priemones. Taip pat rekomenduojama reguliariai lankytis pas odontologą, kad būtų pastebimos ir nedelsiant sprendžiamos bet kokios burnos ertmės problemos. Odontologas gali rekomenduoti tinkamus valymo metodus ir priemones, atlikti profesionalų burnos ertmės valymą, teikti kitas rekomendacijas, kurios Jums padės išlaikyti sveiką burnos ertmę.

Kas atliekama burnos ertmės higienos procedūros metu?

Gera burnos higiena – tai viena pagrindinių dantų ligų ir dantų ėduonies profilaktikos priemonių. Dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai gali lemti kariesų atsiradimą, nemalonų burnos kvapą, dantų akmenų susidarymą. Nepašalinant bakterijų ir skatinant jų dauginimąsi, galimas dantenų uždegimas, ėduonies atsiradimas, tad gali išsivystyti ir periodontitas. Vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią šioms dantų ir dantenų ligoms yra profesionali burnos higiena, o po to – kasdienė burnos ertmės priežiūra.

 

Profesionali burnos higiena apima kelias procedūras, kurios atliekamos mūsų odontologijos klinikoje:

 • Paciento dantų būklės patikrinimas. Higienistas arba odontologas patikrina burnos ertmės būklę, dantenų sveikatą, atlieka dantų apžiūrą ir nustato, ar yra kokių nors dantų ar dantenų problemų.
 • Šveitimas. Šios procedūros metu sodasrove (vandens, oro ir sodos mišiniu) ir (ar) smėliasrove, naudojant ultragarsinį skalerį, pašalinamos tiek minkštos, tiek kietosios apnašos (dantų akmenys), minkštos pigmentinės apnašos, kurių negalima pašalinti namuose.
 • Skalavimas. Higienistas arba odontologas duoda skalauti burnos ertmę specialiu skysčiu, kad būtų pašalintos bakterijos ir taip išvalytų burną.
 • Fluoridavimas. Dantų paviršius poliruojamas specialia fluoro turinčia pasta, ši procedūra suteikia šviežumo ir gaivumo pojūtį burnoje.

 

Specialistas, atlikęs profesionalią burnos higieną, pacientui rekomenduoja, kaip reikia prižiūrėti dantis namuose, kad burnos ertmės sveikata kuo ilgiau išliktų gera.

Kiek laiko trunka burnos higienos procedūra?

Profesionalios burnos higienos procedūros trukmė priklauso nuo burnos ertmės būklės, t. y. nuo apnašų ir dantų akmenų kiekio. Esant gerai būklei, dantų apnašų valymas bei dantų akmenų šalinimas gali užtrukti iki vienos valandos. Tačiau esant prastesnei burnos būklei, procedūra gali trukti net iki 90 minučių.

Kaip pasiruošti profesionaliai burnos higienai?

Kaip nors ypatingai pasiruošti prieš profesionaliai atliekamą burnos higienos procedūrą nereikia. Tačiau patariama prieš vizitą sočiai pavalgyti ir atsigerti, nes kelias valandas po procedūros reikėtų nevalgyti, o likusią dienos dalį nevartoti ryškaus, spalvoto maisto ar gėrimų, kad vėl neatsirastų dėmių ant dantų paviršių. Iš anksto galite išsivalyti dantis ir tarpdančius specialiu tarpdančių siūlu, prasiskalauti burną skalavimo skysčiu, kad procedūra būtų kuo veiksmingesnė.

Ar burnos higienos procedūra skausminga?

Procedūros metu pacientui dažniausiai jokių nemalonių pojūčių nebūna, tik kartais gali jausti nedidelį diskomfortą. Tai priklauso nuo dantų, dantenų būklės arba bendro jautrumo lygio, tačiau kvalifikuotas specialistas, atsižvelgęs į individualią kliento situaciją, gali taikyti vietinę nejautrą, jeigu tam yra poreikis.

Kas kiek laiko atlikti profesionalią burnos higieną?

Odontologijos klinikos specialistai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Visgi procedūros dažnumas priklauso nuo burnos higienos būklės, kuri siejasi su mityba, žalingais įpročiais ar įgimtomis asmens savybėmis. Dažniau profesionalią burnos higieną turėtų atlikti nešiojantieji breketus, nes šiuo atveju dantų priežiūra turi būti itin kruopšti. Tokiems klientams rekomenduojama procedūrą kartoti kas 3–4 mėnesius. Odontologui įvertinus burnos būklę ir kliento poreikius gali būti sudarytas individualus burnos higienos planas. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti ir prieš pradedant bet kokį suplanuotą odontologinį gydymą.

Burnos higiena nėštumo metu

Profesionalią burnos higieną nėštumo metu rekomenduojama atlikti dėl kelių priežasčių:

 • hormoniniai pokyčiai – nėštumo metu, padidėjus hormonų lygiui organizme, gali atsirasti dantenų jautrumas ir prasidėti uždegimas. Profesionali burnos higiena gali padėti išvengti dantenų ligų, sustiprinti jau susilpnėjusias dantų bei dantenų sritis;
 • rizika susirgti dantenų ligomis – dėl dantenų ligų gali kilti rimtų problemų ne tik burnos ertmėje, bet ir apskritai nėščiosios sveikatai;
 • dantų kariesas – nėštumo metu gali padidėti dantų karieso rizika, ypač jei moteris turi didelį antsvorį arba jos maisto racione yra daug angliavandenių. Profesionali burnos higiena padeda pašalinti dantų dėmes ir dantų akmenis, kurie dažniausiai ir sukelia kariesą.

 

Nėščioms moterims profesionali burnos higiena yra svarbu, nes padeda išvengti problemų, galinčių kilti burnos ertmėje, ir prisideda prie kuo geresnės nėštumo eigos.

Nuo kokio amžiaus galima profesionali burnos higiena vaikams?

Tikslaus amžiaus, nuo kada reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną nėra, tačiau dantų higiena svarbi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Jau ankstyvajame amžiuje vaikai turėtų būti supažindinti su šia procedūra, taip jie pradės mokytis rūpintis savo burna nuo pat mažų dienų. Vaikų burnos higienos procedūra yra kur kas paprastesnė, palyginti su suaugusiųjų. Jei vaiko burnos higiena nėra problemiška, specialistas dažniausiai naudoja gliceriną, švelniai nuvalo apnašas ir padengia dantukus poliravimo pasta. Baigęs procedūrą jis vaikui papasakoja apie tinkamą burnos priežiūrą namuose ir pataria, kaip laikytis burnos higienos.

Rekomendacijos po burnos higienos procedūros

Po burnos higienos procedūros galimas dantenų sudirginimas ir kraujavimas valant dantis. Šie simptomai gali išlikti keletą dienų po procedūros. Norint išvengti didesnio diskomforto, kelias valandas po procedūros reikėtų nevartoti kontrastingos temperatūros maisto ir gėrimų. Be to, rekomenduojama naudoti minkštą arba vidutinio kietumo dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį, kad būtų išlaikyta burnos higiena ir neatsirastų dantų jautrumo. Nors burnos higienos procedūra yra rutininė ir visai paprasta, bet kai kada ji gali trukti ilgiau, nei numatyta, arba būti sudėtingesnė. Tokiu atveju burnos higienos specialistas pacientui patars, kaip jam elgtis po procedūros ir kaip galės malšinti nestiprų skausmą.

Burnos higienos kaina

Paslauga
Kaina
1 vnt, Eur
  Burnos ertmės higiena su KaVo PROPHY pearls / sodasrove
  55
  Pakartotinė burnos ertmės higiena, esant daugybinėms apnašoms, akmenims
  16

Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.

Dovanų kuponas

Siūlome įsigyti dovanų kuponą Viadenta paslaugoms apmokėti.

Dovanu kuponas viadenta

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras