Dantų balinimas

dantu balinimas

Balti ir sveiki dantys suteikia žmogui pasitikėjimo savimi, o patraukli, švytinti ir maloni šypsena maloniai nuteikia aplinkinius.

Dantų balinimo tikslas – dantų spalvą pašviesinti pasirinkus patį geriausią Jums tinkantį būdą. Vienas seniausiai žinomų – kai balinimo procedūros metu naudojamos cheminės medžiagos (dažniausiai tam tikros koncentracijos vandenilio peroksidas arba kitos balinimo medžiagos).

Galimi keli dantų balinimo būdai. Mūsų odontologai padės parinkti Jums labiausiai tinkantį, atsižvelgdami į Jūsų lūkesčius. Moderniausi balinimo būdai naudojantis technologijomis – balinimas „Beyond Polus“ balinimo lempa ir lazeriu.

Siūlome šiuos dantų balinimo būdus:

Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Moksliniais tyrimais ir klinikiniais bandymais įrodyta, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrint odontologui, gali būti saugus. Daugelis odontologų yra įsitikinę, kad dantų balinimas yra viena saugiausių dantų kosmetinių procedūrų. Dantų emalio spalva gali kisti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, nuo maisto ar gėrimų (kavos, arbatos, raudonojo vyno, tabako ir pan.), įvairių dantų traumų, kai kurių vaistų vartojimo, paveldimumo, senyvo amžiaus ir kita. Dantų balinimas gali būti veiksminga procedūra kovojant su kai kuriais iš šių veiksnių.

Įprastai prieš bet kurią dantų balinimo procedūrą rekomenduotina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, pašalinant apnašas ir akmenis. Plombinės medžiagos nebąla, tad rekomenduojama dantis balinti prieš estetinio plombavimo procedūrą, kad būtų estetiškai plombuojama pritaikant plombines medžiagas pagal išbalintą dantų spalvą.

Balinimo efektas priklauso nuo daug veiksnių – danties struktūros, įgimto atspalvio, emalio storio, amžiaus, emalio, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita. Balinimo rezultatas kiekvienam yra skirtingas ir individualus.

Kai kuriems žmonėms procedūros metu gali padidėti dantų jautrumas. Šie simptomai gali išnykti per kelias dienas po balinimo procedūros. Žinoma, dantų jautrumą galima mažinti naudojant specialias dantų jautrumą mažinančias priemones.

Dantų balinimas Beyond Polus lempa

„Beyond®“ yra lyderis pasaulyje dantų estetikos srityje, kuris naudojasi saugiausiomis, efektyviausiomis ir moderniausiomis technologijomis dantų balinimo procese. Jų balinamoji lempa „Beyond® Polus Advanced“ yra pripažinta visame pasaulyje.

Atliekant dantų balinimą su „Beyond Polus“ sistema, dantenos apsaugomos nuo balinimo medžiagos, o dantys padengiami specialiu balinimo geliu. „Beyond“ lempos šaltos mėlynos šviesos spindulys aktyvuoja balinimo gelį, kuris veikia dantyje esantį deguonį. Balinimo gelis prasiskverbia į dantų emalį ir dentiną, pasiekdamas giliuosius dantų pigmentus ir suteikdamas jiems šviesesnį ir blizgesingą atspalvį.

Pagrindiniai privalumai balinant dantis Beyond Polus lempa:

 • ši sistema gali suteikti baltesnę šypseną vos per 1 valandą;
 • pažangi šviesos filtravimo sistema užtikrina paciento saugumą ir komfortą, nes neleidžia kenksmingiems ultravioletiniams spinduliams prasiskverbti;
 • galinga halogeninė lempa generuoja didelės koncentracijos mėlyną šviesą, dėl ko pasiekiami efektyvesni ir greitesni balinimo rezultatai;
 • procesas pasižymi ženkliai mažesne temperatūra nei kitų panašių įrenginių balinimo metu, o tai užtikrina paciento komfortą ir sumažina dantų jautrumą po procedūros. 

Ofisinis dantų balinimas

Ofisinis dantų balinimas yra vienas iš greičiausių, saugiausių ir efektyviausių būdų pagerinti dantų estetiką. 

Ofisinio dantų balinimo privalumai:

 • procedūra atliekama profesionalių odontologų nekelia žalos dantų būklei;
 • procedūra paprastai trunka ne ilgiau kaip valandą, todėl ją galima atlikti greitai ir patogiai;
 • naudojamos burnos ertmei nekenksmingos priemonės;
 • labai greitai matomas dantų balinimo rezultatas.

Prieš pradedant procedūrą, dantys nuvalomi ir nufotografuojamas esamas dantų atspalvis. Norint maksimaliai apsaugoti dantenas, ant jų užtepamas apsauginis gelis, o ant dantenų uždedama speciali apsauga. Ant dantų paviršiaus tepama speciali balinamoji pasta arba gelis ir švitinamas mažos temperatūros halogenine lempa. Taip aktyvuojamos balinamosios medžiagos, kurios gali įsiskverbti į dantų emalį ir pasiekti giliuosius dantų pigmentus. Šis procesas kartojamas tris kartus, po 10-15 minučių. Baigiant balinimo procedūrą, dantys yra padengiami nujautrinamuoju geliu. Kurį laiką, galima jausti didesnį dantų jautrumą, tačiau šis diskomfortas greitai išnyksta. 

Dantų spalva gali pakisti net keliais atspalviais, priklausomai nuo danties struktūros ir kitų svarbių veiksnių, tokių kaip buvusio atspalvio ir pažeidimų. Gautas balinimo efektas išlieka 1-5 metus, tačiau pacientams po procedūros rekomenduojama dvi savaites vengti stipriai dažančių maisto produktų ar gėrimų. Tai padės užtikrinti geriausią ir ilgiausiaii išsilaikantį balinimo procedūros veiksmingumą. 

Dantų balinimas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims. Nors balinimo gelis nekenksmingas, balinimo procedūros atliekamos tik pilnamečiams. Dantų balinimas nerekomenduojamas, jei jūsų dantenos yra pažeistos ar jūsų dantys yra itin jautrūs. Tokiu atveju būtų geriau pasikonsultuoti su savo gydytoju ir rasti kitą būdą pasiekti norimą rezultatą.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis yra efektyvi ir ekonomiška kosmetinė procedūra, kuria siekiama pašalinti dantų paviršiuje esančius dėmes ir atgavinti jų baltumą. Balinimas saugus ir nekenkiantis dantims, atliekamas naudojant specialias kapas, kurių sudėtyje yra balinimo medžiagos.

Technikų laboratorijoje pagaminami individualių dantų balinimo kapų atspaudai, kurie tiksliai atitinka kiekvieno danties formą. Remiantis šiais atspaudais, kuriamos unikalios dantų kapsos, į kuriuos dedama vandenilio peroksido medžiaga su 10-16% konsistencija, kuri balina dantis.

Lipnus balinimo gelis įšvirkščiamas į kiekvieną pagamintą individualią kapą ir dedamas ant dantų kiekvieną naktį. Standus gelis tvirtai prilimpa prie dantų paviršiaus ir kapos tvirtai laikosi. Ši balinimo medžiaga pašalina patamsėjusį dantų atspalvį. Rezultatai pastebimi jau pirmą savaitę, tačiau optimalus rezultatas pasiekiamas po 10 naktų atsakingai naudojant balinimo kapas. Kai kuriems žmonėms, atliekant procedūrą, gali padidėti dantų jautrumas, kuris gali būti malšinamas specialiomis dantų pastomis. Tokie simptomai dažniausiai išnyksta per kelias dienas po balinimo procedūros pabaigos. 

Privalumai dantis balinant kapomis:

 • balinimo priemonės yra gana ekonomiškos, o tai leidžia pasiekti norimą dantų spalvą be didelių išlaidų. Taip pat procedūra gali padėti pašviesinti dantis keliais tonais, suteikiant šypsenai papildomo blizgesio;
 • procedūra atliekama namuose, todėl galite pasirinkti Jums patogų laiką;
 • balinimo procedūra dažniausiai neturi jokio pastebimo šalutinio poveikio, išskyrus galimą trumpalaikį dantų jautrumą;
 • dantų balinimo procedūrai nereikalingas joks specialus pasiruošimas. Šis procesas yra paprastas ir efektyvus, todėl jis tinkamas daugeliui žmonių;

Norint balinti dantis naudojant kapas, būtina laikytis griežtų instrukcijų ir sąžiningai vadovautis rekomenduojamu laiku. Svarbu laikytis saikingumo ir vadovautis gydytojo patarimais, kadangi per dažnas balinimas gali sukelti žalą. Taip pat balinimo laikotarpiu rekomenduojama nevartoti dažančio maisto ir gėrimų bei susilaikyti nuo rūkymo. Atliekant dantų balinimo procedūrą, svarbu užtikrinti gerą burnos higieną. Tai padeda pašalinti bakterijas ir kitus nešvarumus, kurie kaupiasi dantų paviršiuje ir gali neigiamai paveikti balinimo rezultatus. Be to, dantų balinimo medžiagos gali sukelti jautrumą, o esant blogai burnos higienai, šis jautrumas gali sustiprėti ir sukelti nepatogumų. Todėl rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną prieš pradedant dantų balinimo procedūrą, kad būtų pasiekti geriausi ir ilgalaikiai balinimo rezultatai. Dantų balinimo procedūra yra puikus būdas pagerinti savo šypseną ir pasijusti patogiau savo odoje.

Dantų balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu yra vienas iš greičiausių ir efektyviausių būdų balinti dantis lyginant su bet kuriais kitais balinimo metodais. Pagrindinis pranašumas yra tas, kad balinimo metu naudojamas fotoaktyvusis gelis, kurio aktyvinimui naudojama lazerio energija. Pastaroji aktyvina vandenilio peroksidą.

Pagrindiniai balinimo lazeriu privalumai:

 • balinimo efektas matomas labai greitai;
 • trumpiausiu įmanomu laiku galima pasiekti maksimalų dantų balumą;
 • lazeris nedaro jokios žalos emaliui.

Dantų priežiūra po balinimo procedūros

Būtina reguliari burnos ertmės higiena. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, bet ir gadinti dantis. Po balinimo procedūros rekomenduojama nerūkyti, nevartoti maisto produktų ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių, nenaudoti spalvotos dantų pastos ar burnos skalavimo skysčių, nes tai mažina balinimo rezultatus. Po dantų balinimo procedūros rekomenduotina parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto.

Skirtingi balinimo būdai kiekvienam pasiekia skirtingus rezultatus. Tai priklauso nuo daug veiksnių – įgimto atspalvio, emalio ir jo storio, amžiaus, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita.

Kai kuriems žmonėms procedūros metu gali padidėti dantų jautrumas, kuris gali išnykti per kelias dienas po procedūros. Dantų jautrumą galima mažinti naudojant specialias dantų jautrumą mažinančias priemones.

Balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 18 metų, nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims, asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, stipriai nudilę ar jautrūs, sergantiems dantenų ligomis, alergiškiems peroksidui, nešiojantiems breketus.

Šypsokitės sau, pasauliui ir artimiesiems!

Dantų balinimo kainos

Paslauga

Kaina 1vnt, € 

   
Dantų balinimas Beyond Polus lempa 195
Ofisinis dantų balinimas 135
Dantų balinimas lazeriu 195
Individualios dantų balinimo kapos (abiejų žandikaulių) 100
Individuali dantų balinimo kapa (vieno žandikaulio) 50
Dantų balinimo kapos + 1vnt 3mg arba 2vnt balinimo gelis 1.2mg 125
Balinimo gelis į kapas 25
Profesionali burnos ertmės higiena 55
   

Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.