Balti ir sveiki dantys suteikia žmogui pasitikėjimo savimi, o patraukli, švytinti ir maloni šypsena maloniai nuteikia aplinkinius.
Dantų balinimo tikslas – dantų spalvą pašviesinti pasirinkus patį geriausią Jums tinkantį būdą. Vienas seniausiai žinomų – kai balinimo procedūros metu naudojamos cheminės medžiagos (dažniausiai tam tikros koncentracijos vandenilio peroksidas arba kitos balinimo medžiagos).
Mūsų odontologai padės parinkti Jums labiausiai tinkantį, atsižvelgdami į Jūsų lūkesčius. Moderniausi balinimo būdai naudojantis technologijomis – balinimas „Beyond Polus“ balinimo lempa ir lazeriu.
Siūlome šiuos dantų balinimo būdus:
Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Moksliniais tyrimais ir klinikiniais bandymais įrodyta, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrint odontologui, gali būti saugus. Daugelis odontologų yra įsitikinę, kad dantų balinimas yra viena saugiausių dantų kosmetinių procedūrų. Dantų emalio spalva gali kisti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, nuo maisto ar gėrimų (kavos, arbatos, raudonojo vyno, tabako ir pan.), įvairių dantų traumų, kai kurių vaistų vartojimo, paveldimumo, senyvo amžiaus ir kita. Dantų balinimas gali būti veiksminga procedūra kovojant su kai kuriais iš šių veiksnių.
Prieš dantų balinimo procedūrą rekomenduotina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, pašalinant apnašas ir akmenis, jei tai nebuvo atlikta per pastaruosius 6 mėnesius. Plombinės medžiagos nebąla, tad dantis balinti reikia prieš estetinio plombavimo procedūrą, kad būtų estetiškai plombuojama pritaikant plombines medžiagas pagal išbalintą dantų spalvą.
Balinimo efektas priklauso nuo daug veiksnių – danties struktūros, įgimto atspalvio, emalio storio, amžiaus, emalio, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita. Balinimo rezultatas kiekvienam yra skirtingas ir individualus.
Kai kuriems žmonėms procedūros metu gali padidėti dantų jautrumas. Šie simptomai gali išnykti per kelias dienas po balinimo procedūros. Žinoma, dantų jautrumą galima mažinti naudojant specialias dantų jautrumą mažinančias priemones.
„Beyond®“ yra lyderis pasaulyje dantų estetikos srityje, kuris naudojasi saugiausiomis, efektyviausiomis ir moderniausiomis technologijomis dantų balinimo procese. Jų balinamoji lempa „Beyond® Polus Advanced“ yra pripažinta visame pasaulyje.
Atliekant dantų balinimą su „Beyond Polus“ sistema, dantenos apsaugomos nuo balinimo medžiagos, o dantys padengiami specialiu balinimo geliu. „Beyond“ lempos šaltos mėlynos šviesos spindulys aktyvuoja balinimo gelį, kuris veikia dantyje esantį deguonį. Balinimo gelis prasiskverbia į dantų emalį ir dentiną, pasiekdamas giliuosius dantų pigmentus ir suteikdamas jiems šviesesnį ir blizgesingą atspalvį.
Ofisinis dantų balinimas yra vienas iš greičiausių, saugiausių ir efektyviausių būdų pagerinti dantų estetiką.
Prieš pradedant procedūrą, dantys nuvalomi ir nufotografuojamas esamas dantų atspalvis. Norint maksimaliai apsaugoti dantenas, ant jų užtepamas apsauginis gelis, o ant dantenų uždedama speciali apsauga. Ant dantų paviršiaus tepama speciali balinamoji pasta arba gelis ir švitinamas mažos temperatūros halogenine lempa. Taip aktyvuojamos balinamosios medžiagos, kurios gali įsiskverbti į dantų emalį ir pasiekti giliuosius dantų pigmentus. Šis procesas kartojamas tris kartus, po 10-15 minučių. Baigiant balinimo procedūrą, dantys yra padengiami nujautrinamuoju geliu. Kurį laiką, galima jausti didesnį dantų jautrumą, tačiau šis diskomfortas greitai išnyksta.
Dantų spalva gali pakisti net keliais atspalviais, priklausomai nuo danties struktūros ir kitų svarbių veiksnių, tokių kaip buvusio atspalvio ir pažeidimų. Gautas balinimo efektas išlieka 1-5 metus, tačiau pacientams po procedūros rekomenduojama dvi savaites vengti stipriai dažančių maisto produktų ar gėrimų. Tai padės užtikrinti geriausią ir ilgiausiaii išsilaikantį balinimo procedūros veiksmingumą.
Dantų balinimas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims. Nors balinimo gelis nekenksmingas, balinimo procedūros atliekamos tik pilnamečiams. Dantų balinimas nerekomenduojamas, jei jūsų dantenos yra pažeistos ar jūsų dantys yra itin jautrūs. Tokiu atveju būtų geriau pasikonsultuoti su savo gydytoju ir rasti kitą būdą pasiekti norimą rezultatą.
Dantų balinimas lazeriu yra vienas iš greičiausių ir efektyviausių būdų balinti dantis lyginant su bet kuriais kitais balinimo metodais. Pagrindinis pranašumas yra tas, kad balinimo metu naudojamas fotoaktyvusis gelis, kurio aktyvinimui naudojama lazerio energija. Pastaroji aktyvina vandenilio peroksidą.
Dantų balinimas kapomis yra efektyvi ir ekonomiška kosmetinė procedūra, kuri naudodama siekiant pašalinti dantų paviršiuje esančias dėmes, atgavinti jų baltumą. Šis balinimas yra saugus ir nekenkia dantims, atliekamas naudojant specialias kapas ir balinamąsias medžiagas.
Technikų laboratorijoje pagaminami dantų atspaudai, tiksliai atitinkantys kiekvieno danties formą. Pagal šiuos atspaudus kuriamos unikalios dantų kapos, į jas dedama balinamosios medžiagos, kurios sudėtyje yra 10–16 proc. konsistencijos vandenilio peroksido.
Lipnaus balinimo gelio įšvirkščiama į kiekvieną individualiai pagamintą kapą, tada uždedama ant dantų ir paliekama per naktį. Standus gelis tvirtai prilimpa prie dantų paviršiaus ir kapos tvirtai laikosi. Ši balinamoji medžiaga šalina nuo dantų patamsėjusį atspalvį. Nors pokyčius galima pastebėti ir pirmą savaitę, visgi optimalus rezultatas pasiekiamas po 10 naktų atsakingai naudojant balinimo kapas. Atliekant procedūrą kai kuriems žmonėms gali padidėti dantų jautrumas, jam malšinti yra specialių dantų pastų. Šie simptomai dažniausiai išnyksta per kelias dienas baigus balinimo procedūrą.
Norint balinti dantis naudojant kapas, būtina laikytis griežtų instrukcijų ir sąžiningai vadovautis rekomenduojamu laiku. Svarbu laikytis saikingumo ir vadovautis gydytojo patarimais, nes per dažnas balinimas gali padaryti žalos. Balinimo laikotarpiu rekomenduojama nevartoti maisto ir gėrimų, kuriuose yra dažančių priedų, ir susilaikyti nuo rūkymo. Atliekant dantų balinimo procedūrą svarbu, kad būtų užtikrinta ir tinkama burnos higiena. Tai padeda pašalinti bakterijas ir kitus nešvarumus, kurie kaupiasi dantų paviršiuje ir gali neigiamai paveikti balinimo rezultatus. Be to, dėl balinimo medžiagų gali padidėti dantų jautrumas, o esant blogai burnos higienai, šis jautrumas gali sukelti ir nepatogumų. Todėl prieš pradedant dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, kad būtų pasiekti geriausi ir ilgalaikiai balinimo rezultatai. Dantų balinimo procedūra yra puikus būdas pagražinti savo šypseną ir pasijusti dar patogiau.
Būtina reguliari burnos ertmės higiena. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, bet ir gadinti dantis. Po balinimo procedūros rekomenduojama nerūkyti, nevartoti maisto produktų ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių, nenaudoti spalvotos dantų pastos ar burnos skalavimo skysčių, nes tai mažina balinimo rezultatus. Po dantų balinimo procedūros rekomenduotina parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto.
Skirtingi balinimo būdai kiekvienam pasiekia skirtingus rezultatus. Tai priklauso nuo daug veiksnių – įgimto atspalvio, emalio ir jo storio, amžiaus, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita.
Kai kuriems žmonėms procedūros metu gali padidėti dantų jautrumas, kuris gali išnykti per kelias dienas po procedūros. Dantų jautrumą galima mažinti naudojant specialias dantų jautrumą mažinančias priemones.
Balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 18 metų, nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims, asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, stipriai nudilę ar jautrūs, sergantiems dantenų ligomis, alergiškiems peroksidui, nešiojantiems breketus.
Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.
K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt