Estetinis plombavimas

Naudojant naujausias technologijas daugumai žmonių galima sukurti nuostabią šypseną, užtikrinti šypsenos grožį estetinio dantų plombavimo metodu.  Jei dantys nudilę, nelygiai sudygę, pakeitę spalvą ar pakenkti parodontozės, tai gali būti ne bėda, kadangi šie trūkumai gali būti koreguojami arba panaikinami dantų estetinio plombavimo būdu.  Sangrūdos rekonstrukcijos, tarpų tarp dantų uždarymas, spalvos keitimas ir pan. gali būti kokybiškai sugydyta dantų estetinio plombavimo metodu.

Estetinis plombavimas – kas tai?

Estetinė odontologija – tai medicinos šaka, derinanti meną ir mokslą žmogaus burnos sveikatai ir bendrai savijautai gerinti, šypsenai ir veidui gražinti.  Šiuo būdu nuosekliai atkuriami trūkstami danties audiniai, atstatoma natūrali danties struktūra, forma ir spalva.  Taip dažnai galima atkurti beveik nesantį dantį, tereikia, kad būtų tvirta jo šaknis.

Išsamūs tyrimai, situacijos analizė ir gydymo plano sudarymas suteikia galimybę restauracijoms, taikant dantų estetinio plombavimo metodą. Odontologijos klinikoje naudojame tik itin geros kokybės sertifikuotas plombines medžiagas.

Kas atliekama estetinio plombavimo procedūros metu?

Estetinio dantų plombavimo metu plombinėmis medžiagomis gali būti atstatoma taisyklinga dantų forma bei restauruojami dantų defektai (ištrupėjusios, senos plombos, kariesas, įskilę, nuskilę ar pan. dantys), taip pat gali būti koreguojama dantų forma, spalva, išsidėstymas lanke (esant nedideliems defektams). Taip gali būti sukuriama graži šypsena ir taisyklingas dantų sukandimas.

Taisyklingas danties formos atstatymas gali garantuoti ne tik estetiką, bet ir kramtymo kokybę. Tai itin svarbu plombuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis.

Klinikoje atlikti estetinio plombavimo darbai

Kaip rūpintis dantimis po estetinio plombavimo procedūros?

Estetiškai plombuotiems dantims reikėtų pasirinkti minkštą dantų šepetėlį, o pastą – be abrazyvinių medžiagų (didelių granulių), nes taip valant daug greičiau gali susibraižyti nupoliruotas danties paviršius ir dantis gali netekti blizgesio. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos ertmės procedūrą ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą (po šios procedūros paviršius vėl tampa blizgus).

Šiuolaikinė estetinė odontologija gali radikaliai pakeisti Jūsų šypseną. Pacientai, kuriems gydytojo odontologo atliekamos estetinio plombavimo procedūros, mūsų kabinetą dažniausiai palieka labiau pasitikintys savimi ir su plačia šypsena veide.

Pojūčiai po procedūros

Nepriklausomai ar procedūros metu naikinimas tarpas tarp dantų, ar tvarkomas nuskilęs dantis – po procedūros pojūčiai būna daugmaž tokie patys. Esant nemaloniems pojūčiams būtinai kreipkitės į savo gydytoją, kuris gali patarti kaip sumažinti dirginimą.

Po procedūros kelias dienas galite neaiškiai tarti tam tikrus garsus (ypač jeigu buvo naikinamas tarp dantų esantis tarpas). Po procedūros plombuotų dantų spalva gali kiek skirtis nuo natūralių dantų. Tai visiškai natūralu ir dažniausiai spalva atsistato vos po kelių dienų. Dėl plombavimui naudojamos gumos, kuri yra nepralaidi drėgmei, dantų spalva pakinta, tačiau per kelias dienas drėgmė vėl įsigeria į dantis ir spalva sugrįžta į pradinę padėtį.

Natūralu ir tai, kad po procedūros kelias dienas galite justi dantenų kraujavimą, maudimą bei matyti paraudimą, tai visiškai natūralu ir gali gana greitai praeiti. Tiesa, kartais toks adaptacinis laiko tarpas gali trukti net ilgiau nei dvi savaites. Gana individualu, tačiau jeigu Jums tai kelia diskomfortą – kreipkitės į savo odontologą, kuris esamą situaciją galės pakomentuoti išsamiau. Esant būtinybei, galima korekcija.

Estetinio plombavimo procedūrai suteikiama vienerių metų garantija, tad esant korekcijos poreikiui, tai gali būti koreguojama nemokamai.

Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai

Kaip ir kiekviena kita procedūra, taip ir estetinis plombavimas turi tam tikrus pliusus bei minusus, kurie gali nulemti galimybę pasinaudoti paslauga arba ją ignoruoti.

Privalumai:

 1. Atkuriamas dantis gali atrodyti natūraliai ir estetiškai.
 2. Palyginus, tai gana nebrangi paslauga. Procedūra gali būti atliekama išsimokėtinai per tam tikrą laiko tarpą. Kadangi konkurencija didelė – paslaugos siūlomos vis pigiau.
 3. Estetinio plombavimo metu gali būti pašalinama kur kas mažiau danties audinių nei kad nusprendus dantis protezuoti. Taigi, stengiamasi išlaikyti kuo daugiau natūralaus danties.
 4. Plombavimas gali būti atliekamas vos vieno vizito metu. Taigi, tai ir greita paslauga. Vienu kartu plombuoti galima net iki kelerių dantų.
 5. Tai gali būti puikus pasirinkimas ne tik pagyvenusiems, tačiau ir jauniems asmenims. Nuskilus dančiui – tai gali būti geriausias pasirinkimas.
 6. Jeigu restauracija kinta, ją galima pakoreguoti ir sugrąžinti natūralią danties išvaizdą. Naudojamos tik kokybiškos estetinės plombinės medžiagos, kurios atitinka Europos Sąjungos keliamus reikalavimus.
 7. Šis dantų plombavimas dažnai gali pakeisti gydymą breketais.
 8. Susitikimo metu teikiama konsultacija, kurios metu suteikiama aktuali informacija.

Trūkumai:

 1. Estetinis plombavimas padeda atgauti gražius, natūralius dantis, tačiau praėjus kuriam laikui blizgesys dingsta. Jį atnaujinti galima specialia procedūra – dantų poliravimu.
 2. Plombuotas dantis labiau kaupia apnašas, tad reikia atidžiai juo rūpintis ir reguliariai atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą bei dantų poliravimą.
 3. Plombos vidutiniškai tarnauja kelerius metų. Joms susidėvėjus rekomenduotina jas pakeisti.
 4. Ši procedūra netinkama, kai reikia atstatyti daugiau nei pusę danties vainiko krūminiame dantyje – tokiu atveju gali būti patariama protezuoti.  

Už ir prieš lyginimas padeda apsispręsti, ar paslauga Jums tinkama, ar ne. Naudingiausia pasikonsultuoti su specialistu, kuris, įvertinęs Jūsų burnos būklę, patars ir rekomenduos, ar verta atlikti šią paslaugą.

Ar skauda procedūros metu?

Estetinio plombavimo metu procedūra atliekama naudojant modernias technologijas bei kokybiškas estetines plombines medžiagas. Estetinio plombavimo atsiliepimai byloja, kad procedūra neskausminga, gana greita ir kokybiška. Mūsų kainininke rasite informaciją, kokia estetinio plombavimo kaina.

Kad laikas odontologinėje kėdėje neprailgtų, nemokamai siūlome pažiūrėti filmus video akinių pagalba. 

Graži šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą! Nelaukite, kreipkitės į specialistus dabar :)