Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai neskausmingas būdas susigrąžinti ir atkurti prarastus dantis bei pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai gali rekomenduoti protezuoti dantį, kai būna suirę 50 proc. ir daugiau danties vainiko, dantys yra kokiu nors būdu pažeisti ar nebeturi estetinio vaizdo. Ši procedūra gali būti nuostabus būdas atkurti dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos kai kuriais atvejais gali leisti atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu. 

Mūsų klinikoje siūlomi keli pagrindiniai dantų protezų tipai, padedantys susigrąžinti nuostabią šypseną: išimami dantų protezai ir dantų vainikėliai. Dažniausiai jų parinkimas priklauso nuo esamos kliento burnos būklės. Profesionalūs odontologai, turintys ilgametę patirtį, įvertins jūsų dabartinę situaciją ir pritaikys efektyviausią protezavimo metodą. Jums bus suteiktos aukšto lygio protezavimo paslaugos.

Protezavimo metodai yra kokybiški, gana greitai atliekami, suteikiantys galimybę jaustis kaip su nuosavais dantimis. Mūsų odontologijos klinikoje atliekami šiuolaikiški dantų ir dantų eilių protezavimo darbai. Protezavimas yra atliekamas efektyviai – tai gana greitas ir neskausmingas būdas šypsotis pasauliui plačiai kaip niekada anksčiau! Norėdami tiksliai sužinoti kaip vyksta dantų protezavimas, susisiekite su mumis ir konsultacijos metu pritaikysime optimaliausią individualų sprendimą.

Kodėl būtinas dantų protezavimas?

Dantis yra labai svarbus mūsų sveikatai. Dantų netekimas ar trūkumas gali turėti neigiamų pasekmių mūsų kramtymo funkcijai, kuri gali paveikti mūsų mitybos įpročius. Trūkstant svarbių maisto medžiagų, organizme gali atsirasti įvairių sutrikimų. Be viso to, likę dantys per daug apkraunami ir ilgainiui gali prarasti savo normalų funkcionalumą ir, žinoma, išvaizdą.

Mūsų klinikoje siūlomi dantų protezų tipai

 • Fiksuoti dantų protezai – tvirtinami prie likusių dantų audinių arba ant paruoštų dantų ir suteikia puikią estetinę išvaizdą;
 • Išimami dantų protezai – skirti žmonėms, kurie neteko kelių ar visų dantų.

Kaip išsirinkti tinkamą protezavimo būdą?

Kai žmogui trūksta vieno ar kelis dantis, įprastai jis susiduria su klausimu, kokią protezavimo metodiką rinktis? Siūlome nedelsti ir kreiptis į mus konsultacijai su patyrusiu mūsų gydytoju. Gydytojas odontologas, atidžiai apžiūrėjęs paciento dantis ir atlikęs reikiamus tyrimus, pasiūlo protezavimo sprendimus. Svarbu žinoti, kad tinkamas protezavimas priklauso ne tik nuo gydytojo profesionalumo, bet ir nuo naudojamų medžiagų kokybės bei klinikoje taikomų technologijų. Todėl stengiamės naudoti moderniausias technologijas, kad galėtume pacientams pasiūlyti aukščiausios kokybės protezavimo sprendimus.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuotieji arba neišimami protezai – tai protezai (vainikėliai, tiltai), kurie yra dedami ant specialiai paruoštų dantų arba fiksuojami prie likusių dantų. Konkrečiam žmogui pritaikyti individualūs dantų vainikėliai gali pagerinti kramtymo funkciją, atkuriama estetika, suteikiama galimybė gyventi įprastą gyvenimą. Dažniausiai dantų vainikėlis naudojamas atstatyti nuskilusį, sutrupėjusį ar kitaip pažeistą dantį.

Fiksuoti protezai dažniausiai skirstomi pagal tai, iš kokios medžiagos jie gaminami. Mūsų klinikoje siūlomi kelių rūšių neišimami dantų vainikėliai:

 1. presuotos „E-max“ keramikos vainikėliai;
 2. cirkonio keramikos vainikėliai;
 3. bemetalės keramikos vainikėliai;
 4. metalo keramikos vainikėliai;
 5. plastikiniai vainikėliai;
 6. daliniai vainikėliai (metalo keramikos);
 7. metalo akrilikos vainikėliai;
 8. lieti danties vainikėliai.

Dėl išsivysčiusių technologijų ir cirkonio ar bemetalės keramikos ypač aktualus tapo estetinis protezavimas. Jų dėka pakeičiami ne tik seni ar susidėvėję dantys, tačiau gali būti suteikiama ir nepriekaištinga estetinė išvaizda. 

Estetinis protezavimas pažangia presuota e.max keramika

estetinis protezavimas

Estetiškai protezuojame naujos kartos pažangiais ličio disilikato „E-max“ keramikos vainikėliais. Ši keramika yra kelis kartus stipresnė už metalo keramikos ar bemetalės keramikos vainikėlius. Protezuojant šios rūšies vainikėliais, išgaunama estetika, tikslumas. Dėl fizinių ir estetinių „E-max“ keramikos galimybių, dilimo koeficientas gali prilygti natūralaus danties emalio dilimui. Tai estetika ir tvirtumas viename.

Presuotos „E-max“ keramikos privalumai:

 • ilgaamžis estetiškumas;
 • restauracijos tikslumas;
 • tvirtumas;
 • restauracijų ilgaamžiškumas;
 • aukštos estetinės savybės;
 • nelimpa apnašos;
 • tinka restauruoti pavienius dantis;
 • biosuderinamumas – burnos ertmėje nesukeliamos šalutinės reakcijos;
 • didesnis atsparumas lūžiams;
 • laikui bėgant spalva ir blizgesys nekinta.

Cirkonio keramika

protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramika – estetiška ir tvirta medžiaga, kuri leidžia sukurti natūralius dantis primenančius dantų vainikėlius. Keramikos pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos (skirtingai nuo metalo, kuris yra juodas), todėl uždėjus keramikos apdailą atrodo gana natūraliai. 

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

 • cirkonio keramikos dantų karūnėlės yra patrauklios akiai, taigi dantys atrodo labai natūraliai. Cirkonio keramika ir metalo keramika skiriasi savo išvaizda. Pirmoji – estetiškesnė;
 • medžiaga yra gana atspari dėvėjimuisi. Vainikėlis tvirtas, tad kaina atitinka lūkesčius;
 • cirkonio oksidas nesukelia alergijų, todėl ši karūnėlė gali būti protezuojama visiems (tiek vaikams (pavieniai vainikėliai), tiek suaugusiesiems, priešingai nei išimami protezai, kurie dažniausiai rekomenduojami tik suaugusiesiems);
 • cirkonio keramika gana tvirta, todėl yra rekomenduojama protezuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis (atlaiko didelį ir intensyvų kramtymo krūvį);
 • cirkonio keramikos dantys tarnauja kokybiškai ir primena natūralius;
 • itin puikiai suderinama su dantenų audiniais, dėl to mažėja alergijų tikimybė.

Bemetalė keramika

protezavimas bemetale keramika

Bemetalės keramikos protezai – ypatingo kruopštumo rezultatas. Šio tipo dantų vainikėliai gaminami iš porceliano, taigi dantys atrodo estetiškai. Tokie protezai yra laidūs šviesai, atrodo itin natūraliai ir tvirtinami prie natūralių danties audinių, uždengiant visą danties vainiko paviršių.

Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti daliniai, pusiniai ir dengiantys visą dantį.

Mūsų specialistai pataria, kurie fiksuoti bemetalės keramikos vainikėliai tinka labiausiai.

Protezavimas bemetale keramika idealiai tinka ir priekinių dantų protezavimui, stengiantis atkurti jų spalvą, formą ar panaikinti kitus vizualius dantų defektus (tai ir yra estetinio protezavimo pagrindinis tikslas). 

Metalo keramika

protezavimas metalo keramika

Metalo keramikos karūnėlė gaminama metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu. Vainikėlis tvirtas ir ilgaamžis. Tiesa, pats dantis neatrodo taip natūraliai kaip bemetalis. Visgi, vainikėlis yra pigesnis, todėl yra populiarus pasirinkimas. Metalo keramika ne itin tinka priekiniams dantims, nes spalva kiek skiriasi nuo natūralių dantų, tačiau krūminiams (krūminių dantų srityje) – idealiai, nes vainikėlis nesunkiai atlaiko net ir didelį kramtymo krūvį. Galiausiai, dantims nereikalinga ypatinga dantų priežiūra. Dantų vainikėliai primena natūralius dantis.

Išimami dantų protezai

Pagal paciento dantų situaciją, galime rekomenduoti išimamus dantų protezus. Tai konstrukcijos, kurios gali būti tvirtinamos prie likusių savų dantų ir su jais žmogus jaučiasi lyg nuosavais dantimis. 

Suteikite sau galimybę plačiai šypsotis!

Dantų protezavimo kaina

Paslauga

Kaina 1vnt, € 

Šakninis įklotas 60
Laikinas plastmasinis vainikėlis 50
Atspaudų nuėmimas 10
Plastmasinis vainikėlis 140
Metalo keramikos vainikėlio pataisa  85
Išimamas minkštas dantų protezas / termoplastinė plokštelė  470
Plokštelė su metaliniu lanku  550
Presuotos keramikos E-max vainikėlis  340
Lietas danties vainikėlis 155
Metalo keramikos vainikėlis 255
Dalinis metalo keramikos vainikėlis 170
Metalo akrilikos (plastikos) vainikėlis 160
Lanko atraminis protezo gamyba sutartinė
Išimamas viršutinio arba apatinio žandikaulio plokštelinis dantų protezas / dantų plokštelė 300
Bemetalės keramikos vainikėlis 275
Cirkonio oksido pilnai anatominis vainikėlis 350
Cirkonio keramika 390
Vainikėlio pricementavimas 20
Išimamo dantų protezo (plokštelės) lūžio pataisa 80
Danties įstatymas į plokštelę 60
Antro, trečio ir t.t. dantų įstatymas į plokštelę 25
Atspaudų nuėmimas 10
Individuali bruksizmo kapa 140

Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.