Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai neskausmingas būdas susigrąžinti prarastus dantis bei galimybė atkurti burnoje trūkstamus dantis ir pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai gali rekomenduoti protezuoti dantį, kai būna suirę 50% ir daugiau danties vainiko, dantys yra kokiu nors būdu pažeisti ar nebeturi estetinio vaizdo. Ši procedūra gali būti nuostabus būdas atkurti dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos kai kuriais atvejais gali leisti atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu. 

Protezavimas Kaune

Mūsų klinikoje siūlomi keli pagrindiniai dantų protezų tipai, padedantys susigrąžinti nuostabią šypseną: išimami dantų protezai, dantų vainikėliai. Dažniausiai jų parinkimas priklauso nuo esamos kliento burnos būklės. Profesionalūs odontologai, turintys ilgametę patirtį, įvertins Jūsų dabartinę situaciją ir pritaikys efektyviausią protezavimo metodą. Jums bus suteiktos aukšto lygio protezavimo paslaugos.

Protezavimo metodai yra kokybiški, ganėtinai greitai atliekami, suteikiantys galimybę jaustis kaip su nuosavais dantimis. Mūsų odontologijos klinikoje atliekami šiuolaikiški dantų ir dantų eilių protezavimo darbai. Protezavimas yra atliekamas efektyviai – tai gana greitas ir neskausmingas būdas šypsotis pasauliui plačiai, kaip niekada anksčiau. 

DANTŲ VAINIKĖLIAI

Fiksuotieji arba neišimami protezai – tai protezai (vainikėliai, tiltai), kurie yra dedami ant specialiai paruoštų dantų arba fiksuojami prie likusių dantų.  Konkrečiam žmogui pritaikyti individualūs dantų vainikėliai gali pagerinti kramtymo funkciją, atkuriama estetika, suteikiama galimybė gyventi įprastą gyvenimą. Dažniausiai dantų vainikėlis naudojamas atstatyti nuskilusį, sutrupėjusį ar kitaip pažeistą dantį.

Fiksuoti protezai dažniausiai skirstomi, pagal tai, iš kokios medžiagos jie gaminami. Mūsų klinikoje siūlomi kelių rūšių neišimami dantų vainikėliai:

 1. presuotos e.max keramikos vainikėliai;
 2. cirkonio keramikos vainikėliai;
 3. bemetalės keramikos vainikėliai;
 4. metalo keramikos vainikėliai;
 5. plastmasiniai vainikėliai;
 6. daliniai vainikėliai (metalo keramikos);
 7. metalo akrilikos vainikėliai;
 8. lieti danties vainikėliai.

Dėka išsivysčiusių technologijų ir naujai naudojamų tokių medžiagų kaip cirkonio ar bemetalė keramika, ypač aktualus tapo estetinis protezavimas. Jų dėka pakeičiami ne tik seni ar susidėvėję dantys, tačiau gali būti suteikiama ir nepriekaištinga estetinė išvaizda. 

Estetinis protezavimas pažangia presuota e.max keramika

estetinis protezavimasEstetiškai protezuojame naujos kartos pažangiais ličio disilikato e.max keramikos vainikėliais. Ši keramika yra kelis kartus stipresnė už metalo keramikos ar bemetalės keramikos vainikėlius. Protezuojant šios rūšies vainikėliais, išgaunama estetika, tikslumas. Dėl fizinių ir estetinių e.max keramikos galimybių, dilimo koeficientas gali prilygti natūralaus danties emalio dilimui. Tai estetika ir tvirtumas viename.

Presuotos E.max keramikos privalumai:

 • ilgaamžis estetiškumas;
 • restauracijos tikslumas;
 • tvirtumas;
 • restauracijų ilgaamžiškumas;
 • aukštos estetinės savybės;
 • nelimpa apnašos;
 • tinka restauruoti pavienius dantis;
 • biosuderinamumas – burnos ertmėje nesukeliamos šalutinės reakcijos;
 • didesnis atsparumas lūžiams;
 • laikui bėgant spalva ir blizgesys nekinta.

Cirkonio keramika

protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramika – estetiška ir tvirta medžiaga, kuri leidžia sukurti natūralius dantis primenančius dantų vainikėlius. Keramikos pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos (skirtingai nuo metalo, kuris yra juodas), todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo ganėtinai natūraliai. 

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

 • Cirkonio keramikos dantų karūnėlės yra patrauklios akiai, taigi dantys atrodo tarsi natūralūs. Palyginimui, cirkonio keramika ir metalo keramika skiriasi savo išvaizda. Pirmoji – estetiškesnė.
 • Medžiaga yra gan atspari nusidėvėjimui. Vainikėlis ganėtinai tvirtas, tad kaina atitinka lūkesčius.
 • Cirkonio oksidas nesukelia alergijų, tad ši karūnėlė gali būti protezuojama visiems (tiek vaikams (pavieniai vainikėliai), tiek suaugusiems asmenims. Priešingai nei išimami protezai, kurie dažniausiai rekomenduojami tik suaugusiems).
 • Cirkonio keramika ganėtinai tvirta, tad tai rekomenduojama protezuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis (atlaiko didelį ir intensyvų kramtymo krūvį).
 • Cirkonio keramikos dantys tarnauja kokybiškai. Juolab, kad tai nėra natūralūs dantys, to gali nepastebėti aplinkiniai.
 • Itin puikiai suderinama su dantenų audiniais, ko rezultate mažėja alergijų tikimybė.

Bemetalė keramika

protezavimas bemetale keramika

Bemetalės keramikos protezai – ypatingo kruopštumo reikalaujantis darbas. Šio tipo dantų vainikėlis gaminamas iš porceliano, taigi dantys atrodo estetiškai. Tokie protezai yra laidūs šviesai, atrodo itin natūraliai ir tvirtinami prie natūralių danties audinių, uždengdami visą danties vainiko paviršių.

 • Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti daliniai, pusiniai ir dengiantys visą dantį.
 • Individualiu atveju patariama, kurie fiksuoti bemetalės keramikos vainikėliai tinka labiausiai.
 • Protezavimas bemetale keramika idealiai tinka ir priekinių dantų protezavimui stengiantis atkurti jų spalvą, formą ar panaikinti kitus vizualius dantų defektus (tai ir yra estetinio protezavimo pagrindinis tikslas). 

Metalo keramika

protezavimas metalo keramika

Metalo keramikos karūnėlė gaminama metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu. Vainikėlis ganėtinai tvirtas ir ilgaamžis. Trūkumai – kad pats dantis neatrodo taip natūraliai kaip kad bemetalis. Visgi, vainikėlis yra pigesnis, tad tai ir lemia žmonių pasirinkimą. Metalo keramika ne itin tinka priekiniams dantims, kadangi spalva kiek skiriasi nuo natūralių dantų, tačiau krūminiams (krūminių dantų srityje) – idealiai, kadangi vainikėlis nesunkiai „atlaikys“ net ir ganėtinai didelį kramtymo krūvį. Galiausiai, dantims nereikalinga ypatinga dantų priežiūra. Dantų vainikėliai primena natūralius dantis.

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Priklausomai nuo paciento situacijos, gali būti rekomenduojami išimami dantų protezai. Didžiausias šių protezų privalumas – ganėtinai nedidelė kaina. Juolab, su jais asmuo jausis tarsi su nuosavais dantimis, kadangi kramtymas gali būti patogus, protezai gali nekristi bei nesukelti šveplavimo. Dirbtiniai dantys padeda išlaikyti žandikaulio formą, taigi jis gali netrupėti ar neirti. Sukuriami kokybiški protezai, kurie parenkami pagal natūralią žmogaus dantų spalvą bei formą.

Dantų eilių defektai protezuojami naudojant tiltinius arba išimamus dviejų rūšių protezus. 

Lanko atraminiai protezai. Šie tiltiniai protezai gaminami, jei burnos ertmėje trūksta kelių dantų (gaminami gali būti ir tais atvejais, kai nėra ir vieno danties). Jie turi ploną metalinį karkasą, kuris beveik nėra jaučiamas bei prie jo gali būti greitai priprantama. Lanko atraminiai protezai turi specialią konstrukciją ir yra gaminami liejimo būdu. Dažniausiai šie protezai gaminami netekus galinių dantų, jei nėra galimybės jų atstatyti dantų implantais. Tarp burnoje likusių dantų esantis tarpas gali trukdyti tinkamai kramtyti maistą, juolab, dėl tuščių ertmių burnos ertmėje gali pradėti nykti žandikaulio kaulas. Plokštelės gali būti reikalingos tiek netekus priekinių dantų, tiek galinių. Tai ne tik estetikos, tačiau ir funkcionalumo problema, galinti sukelti rimtas viso organizmo sveikatos problemas. Kai kurie specialūs protezai yra su užraktais, tad lanko atraminis protezas net nekrenta. Protezai pritaikomi prie natūralių dantų savo spalva bei forma, tad nežinantys gali net nepastebėti, kad esate su tiltiniais protezais.

 

protezavimas isimamais tiltais

Išimami dantų protezai gaminami, kai netenkama visų arba daugelio dantų – pilni protezai gali būti geriausias pasirinkimas. Dažniausiai būtent tokio tipo protezai būna skiriami pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame arba viršutiniame žandikaulyje (pastarasis nėra svarbus). Jie padeda susigrąžinti dantų atliekamą funkciją: kramtyti, kalbėti, šypsotis. Tokių išimamų plokštelių priežiūra yra ganėtinai nesudėtinga. Jais rūpintis reikia taip pat įprastai, kaip ir savo natūraliais dantimis: valykite kiekvieną dieną įprasta dantų pasta. Naudojimo instrukcija gali nesukelti klausimų.  Tvirtinimas yra gana greitas ir nesudėtingas. Pilni protezai rekomenduojami suaugusiems asmenims, ypatingai tais atvejais, kai neįmanoma protezų užfiksuoti ant dantų implantų (netikrų, o dirbtinai įsuktų dantų šaknų), ar pačių dantų.

Minkšti dantų protezai. Dantų protezavimui gaminame ir minkštus dantų protezus, kurie yra laikomi pranašesniais už įprastas plastikines plokšteles, kadangi yra lankstūs ir pagaminti minkštu pagrindu, su jais patogiau kramtyti. Bet kokios rūšies protezus yra būtina tinkamai prižiūrėti, tokiu būdu prailginant jų gyvavimo laiką. Dantų protezavimas gali palengvinti kramtymo kokybę, taip pat sumažinti įvairius nemalonius pojūčius kaip sąnario traškėjimas ar ūžesiai ausyse. 

Pirminės apžiūros ir konsultacijos metu pasiūlysime Jums visus įmanomus problemos sprendimo būdus. Išrinkus Jums tinkamiausią būdą kokybiškai atliksime protezavimo darbus. Išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus galite išgirsti apžiūros ir konsultacijos metu. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad atsiskaityti už paslaugas galima ir išsimokėtinai. Kiek kainuoja protezavimas? Kaina priklauso nuo pasirinkto protezavimo metodo, darbų kiekio. 

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl tai gali garantuoti grožį, tvirtumą, atsparumą bei estetiškumą.

Suteikite sau galimybę plačiai šypsotis!