Protezuotų dantų priežiūra

Dantų protezavimas – tai galimybė atkurti burnoje trūkstamus dantis ir pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai gali rekomenduoti protezuoti dantį, kai būna suirę 50% ir daugiau danties vainiko. Ši procedūra gali būti nuostabus būdas atkurti dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos kai kuriais atvejais gali leisti atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo mdantu protezavimasetu. 

Šiuolaikiniai dantų protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų, tad jeigu iškilo problemos su nuosavais dantimis ir jiems reikalingas protezavimas, reikia pasikonsultuoti su odontologu dėl protezavimo galimybės. Tiesa, cirkonio, bemetalės keramikos arba metalo keramikos vainikėliai, kaip ir natūralūs dantys, reikalauja priežiūros. Tinkamai jais nesirūpinant dantys gali nukentėti jų kokybė. Protezuotiems dantims reikia skirti tiek pat laiko, kiek ir natūraliems.

Kur protezuoti dantis Kaune ir kaip juos pasirinkti?

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl tai gali garantuoti grožį, tvirtumą, atsparumą bei estetiškumą. 

Dantis protezuoti Kaune galite mūsų odontologijos klinikoje. Čia dirba patyrę ir reikiamą kvalifikaciją turintys odontologai. Nedelsdami galite skambinti ir užsirašyti konsultacijai.  

Apžiūros ir konsultacijos bei viso gydymo eigoje nurodomi protezavimo žingsniai, atsakoma į visus Jums rūpimus klausimus bei patariama, kaip prižiūrėti protezuotus dantis. Pirmiausiai, apžiūrėjus realią situaciją, galima konsultacija ir atsakymai į iškilusius klausimus, aptariamos protezavimo galimybės.

Dėl vainikėlių pasirinkimo Jus pakonsultuos odontologas. Kiekvienas atvejis yra labai individualus ir ne visada žmogaus norai gali sutapti su gydytojo pateikiamomis galimybėmis. Nuodugni konsultacija su odontologu leis Jums sužinoti, kurie dantų vainikėliai labiausiai tinkami konkrečiai Jūsų atveju. Taip pat nepamirškite aptarti ir priežiūrą bei paklausti Jums aktualių klausimų.

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

 • Kaip ir įprastus dantis, taip ir protezuotus dantis, būtina kiekvieną dieną bent jau du kartus dienoje valyti su dantų pasta. Naudokite dantų pastas be abrazyvinių medžiagų (didelių granulių), nes taip valant daug greičiau gali susibraižyti protezuoto danties paviršius. 
 • Netekus dantų ir juos pakeitus dantų protezais būtina žinoti, kad dantų akmenys ir apnašos ant protezuotų dantų kaupiasi lygiai taip pat kaip ir ant natūralių dantų, todėl juos reikia valyti labai kruopščiai ir reguliariai.
 • Naudokite burnos skalavimo skystį, kurio viena iš pagrindinių funkcijų naikinti bakterijas. Tokie skysčiai gali padėti išvalyti vietas, kurios sunkiai pasiekiamos dantų šepetuku. Juk reikia prižiūrėti ne tik dantis, tačiau ir visą burnos ertmę.
 • Tiltelių ir vainikėlių priežiūrai būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir siūlus.
 • Turint protezuotus dantis rekomenduojama nevalgyti labai kieto maisto. Tiesa, itin kietas maistas nerekomenduojamas ir natūraliems dantims, kadangi tai gali jiems pakenkti. Taip pat siūloma valgyti mažiau lipnaus maisto, kaip kad kramtomoji guma, kadangi jos sudėtyje yra gan nemažai cukraus, tad jos rekomenduojama vengti.
 • Protezuotiems dantims valyti tinkamiausias yra įprastas šepetėlis su ilgesniais šoniniais šereliais. Jais gali būti gerai išvalomos tiltų bei vainikėlių kraštų ir dantenų lietimosi zonos.
 • Kontrastingai karštas ir šaltas maistas taip pat nėra geras pasirinkimas ne tik protezuotiems dantims, tačiau ir natūraliems dantims. Nuo karšto šalto maisto valgymo per trumpą laiko tarpą Jūsų dantenos gali tapti labai jautrios ir net pradėti skaudėti.
 • Jeigu ant dantų protezų pamatysite kokių nors įtrūkimų – jokiu būdu nebandykite su problema susitvarkyti patys. Kuo skubiau kreipkitės į odontologą, kuris padės padės išspręsti išskilusią problemą.
 • Profesionali burnos ertmės higiena yra būtina tiek tuomet, kai Jūsų burnoje yra natūralūs dantys, tiek tokiu atveju, kai turite protezuotų dantų. Šios procedūros metu yra pašalinamos minkštosios apnašos ir dantų akmenys, kurie vėliau gali būti parodontozės priežastis. Netinkamai prižiūrimi dantys gali net pradėti kristi ir taip gali tekti burną papildyti protezuotais dantimis. Burnos higiena turėtų būti atliekama bent jau kartą per pusę metų. Kiekvienas atvejis yra individualus ir reiktų vadovautis odontologo rekomendacijomis.
 • Reguliarus apsilankymas pas odontologą taip pat yra būtinas. Dantų protezai gali būti prilyginami natūraliems dantims, tad jeigu norite, kad jie kuo ilgiau tarnautų – svarbu reguliariai juos valyti (kasdien po du kartus) ir nepamiršti apsilankyti pas odontologą kas pusę metų.
 • Jeigu aktyviai užsiimate sportu, kuris gali būti kenksmingas Jūsų dantims – būtinai naudokite specialias kapas, kurios apsaugo dantis nuo sužeidimo. Šiuo atveju tai aktualu tiek saugant nuosavus dantis, tiek protezuotus.
 • Dantų griežimas gali būti kenksmingas Jūsų dantims. Visgi, jeigu turite šį įprotį ir negalite jo atsikratyti – tokiu atveju rekomenduojame būtinai apie tai informuoti odontologą. Bruksizmo kapa gali būti vienas iš variantų
 • Odontologijos klinikoje pirminės apžiūros ir konsultacijos metu pasiūlomi įmanomi problemos sprendimo būdai ir metodai, atsakoma į rūpimus klausimus ir suteikiama išsamesnė informacija. Išrinkus tinkamiausią būdą atliekami protezavimo darbai.