Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

dantu protezavimas

Dantų protezavimas – tai galimybė atkurti burnoje trūkstamus dantis ir pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai gali rekomenduoti protezuoti dantį, kai būna suirę pusę ir daugiau danties vainiko. Ši procedūra gali būti nuostabus būdas atkurti dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinėmis plombavimo technikomis dažnai pavyksta atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu.

Šiuolaikiniai dantų protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Apie protezavimo galimybes gali pakonsultuoti odontologas. Tiesa, cirkonio, bemetalės keramikos arba metalo keramikos vainikėliai, kaip ir natūralūs dantys, reikalauja priežiūros. Tinkamai jais nesirūpinant, gali nukentėti jų kokybė. Protezuotų dantų priežiūrai reikia skirti tiek pat laiko, kiek ir natūraliems.

 

Kur protezuoti dantis ir kaip pasirinkti protezų tipą?

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl jis gali garantuoti grožį, tvirtumą, atsparumą ir estetiškumą.

Dantis protezuoti reikia odontologijos klinikoje, kurioje dirba patyrę ir reikiamą kvalifikaciją įgiję odontologai. Apžiūros ir konsultacijos bei viso gydymo eigoje nurodomi protezavimo žingsniai, atsakoma į visus Jums kilusius klausimus bei patariama, kaip prižiūrėti protezuotus dantis. Pirmiausia konsultuojamasi, aptariant protezavimo galimybes.

Dėl vainikėlių tipo Jus pakonsultuos odontologas. Kiekvienas atvejis yra labai individualus ir ne visada žmogaus norai gali sutapti su galimybėmis. Nuodugnios konsultacijos su odontologu metu sužinosite, kurie dantų vainikėliai labiausiai tinka Jums. Taip pat nepamirškite aptarti ir priežiūrą bei paklausti Jums aktualių klausimų.

 

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

 • Protezuotus dantis būtina kiekvieną dieną bent jau du kartus dienoje valyti dantų pasta be braižančių medžiagų (didelių granulių), nes taip valant daug greičiau gali susibraižyti protezuoto danties paviršius.
 • Dantų akmenys ir apnašos ant protezuotų dantų kaupiasi lygiai taip pat kaip ir ant natūralių dantų, todėl juos reikia valyti labai kruopščiai ir reguliariai.
 • Naudokite burnos skalavimo skystį. Jis naikina bakterijas ir gali padėti išvalyti sunkiai dantų šepetėliu pasiekiamas vietas. Svarbu prižiūrėti ne tik dantis, bet ir visą burnos ertmę.
 • Tiltelių ir vainikėlių priežiūrai būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir siūlus.
 • Rekomenduojama nevalgyti labai kieto maisto. Tiesa, itin kietas maistas nerekomenduojamas ir turintiems vien natūralius dantis. Taip pat siūloma valgyti mažiau lipnaus maisto, pavyzdžiui, kramtomosios gumos, nes jos sudėtyje yra nemažai cukraus, kurio rekomenduojama vengti.
 • Protezuotiems dantims valyti tinkamiausias yra įprastas šepetėlis su ilgesniais šoniniais šereliais. Jais gali būti gerai išvalomos tiltų bei vainikėlių kraštų ir dantenų lietimosi zonos.
 • Reikėtų vengti kontrastingai karšto ir šalto maisto, nes ilgainiui gali kilti dantenų jautrumas ir skausmas.
 • Jeigu ant dantų protezų pamatysite kokių nors įtrūkimų, nebandykite su problema susitvarkyti patys. Kuo skubiau kreipkitės į odontologą.
 • Profesionali burnos ertmės higiena yra būtina tiek tuomet, kai Jūsų burnoje yra natūralūs dantys, tiek tokiu atveju, kai turite protezuotų dantų. Šios procedūros metu yra pašalinamos minkštosios apnašos ir dantų akmenys, kurie vėliau gali tapti parodontozės priežastimi. Netinkamai prižiūrimi dantys gali pradėti kristi. Profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent jau kartą per pusę metų. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl reikia vadovautis odontologo rekomendacijomis.
 • Būtini reguliarūs apsilankymai pas odontologą.
 • Jei aktyviai užsiimate kenksmingu dantims sportu, būtinai naudokite specialias kapas, apsaugančias dantis nuo sužeidimų. Tai aktualu saugant tiek nuosavus dantis, tiek protezuotus.
 • Dantų griežimas kenksmingas Jūsų dantims. Jei turite šį įprotį, informuokite apie jį odontologą. Bruksizmo kapa gali būti vienas šios problemos sprendimo būdų.
 • Odontologijos klinikoje pirminės apžiūros ir konsultacijos metu pasiūlomi įmanomi problemos sprendimo būdai ir metodai, atsakoma į rūpimus klausimus ir suteikiama išsamesnė informacija. Išrinkus tinkamiausią būdą atliekami protezavimo darbai.

Graži šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą! 

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras