Nemalonūs skoniai burnoje: ką tai reiškia?

nemalonus skonis burnoje kartumas saldumas

Nemalonus skonis ir burnos kvapas kankina kur kas daugiau žmonių nei galite pagalvoti. Nemalonaus kvapo priežasčių gali būti labai daug ir įvairių. Keistas skonis ir kvapas gali sukelti tikrai nemažą diskomfortą, todėl rekomenduojame išsiaiškinti, kas būtent juos sukelia. Kreipkitės į gydytojus.

Kartumas burnoje

Jeigu rytais juntamas nemalonus kartumas, pasvarstykite, ar neturite problemų su tulžimi arba kepenimis.

Tikslinga ir kokybiška šių organų veikla pasirūpina, kad visas maistas būtų išvalytas ir žmogaus organizmas tinkamai funkcionuotų. Tačiau kai skystis nėra išvalomas, jis galiausiai patenka į skrandį, o vėliau ir į burnos ertmę, iš kur ir ateina nemalonus, dažnai didelį diskomfortą sukeliantis kartus skonis.

Rekomenduojame atsisakyti produktų, kurie sukelia perteklinę tulžies gamybą. Tai aštrūs, kepti ar sūrūs maisto produktai. Šio tipo maisto reikėtų atsisakyti bent jau vakarais. Sumažinus galite pamatyti teigiamus rezultatus. Svarbiausia, būtinai apsilankykite pas gydytoją.

 

Sūrumas burnoje

Dar vienas nemalonus skonis – sūrumas, išduodantis apie dehidrataciją. Šiuo atveju galite tiesiog bandyti gerti kuo daugiau vandens. Pasistenkite kiekvieną dieną išgerti bent jau du litrus vandens. Gerti būtina reguliariai, kad nebeliktų nemalonaus skonio ir jaustumėtės geriau. Gana dažnai dehidrataciją lydi ir silpnumas. Svarbu apsilankyti pas gydytoją.

 

Metalo skonis burnoje

Metalo skonis burnoje gali rodyti dantenų ligas, tad apsilankymas pas gydytoją būtinas. Dažniausiai pasitaikanti šio nemalonaus skonio priežastis – dantų kandidozė. Tiesa, šis nemalonus skonis gali atsirasti ir dėl didelio kiekio tam tikrų vaistų vartojimo.

Geležies skonis juntamas ir dėl kitų ligų, tad rekomenduojame nuvykti pas gydytoją, kuris atliks tyrimus ir išsiaiškins šio nemalonaus simptomo priežastis.

 

Ką daryti burnoje pajutus nemalonų skonį?

Nemalonus skonis burnoje sukelia didelį diskomfortą. Reikia kreiptis į odontologijos kliniką ir (ar) šeimos gydytoją, galintį nukreipti į atitinkamos srities specialistą. Itin dažnai tarpdančiuose susikaupusios bakterijos sukelia nemalonų skonį burnoje, kurį galima bandyti šalinti atliekant burnos ertmės higienos procedūrą. Reguliari burnos ertmės higiena yra itin svarbi.

Labai naudinga, kai pacientai save stebi ir gali tiksliai pasakyti, kuriuo metu jaučia nemalonų skonį burnoje, kada tai dažniausiai pasireiškia. Tuomet gydytojui yra kur kas paprasčiau nuspręsti, koks gydymas labiausiai tinka, ir suvokti, kokie tyrimai reikalingi siekiant atrasti nemalonaus skonio priežastis.

Nekentėkite, o ieškokite priežasčių. Kreipkitės į gydytojus, kurie gali padėti susitvarkyti su iškilusiomis problemomis.

Sveika šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą! 

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

    Vardas ir pavardė

    El. pašto adresas

    Telefono numeris

    Komentaras