Kodėl dantys geltonuoja ar kitaip keičia spalvą?

Balta šypsena – daugelio žmonių siekiamybė. Tiesa, turėti tokią šypseną nėra labai paprasta.

Kodėl kinta danties spalva?

Geltoni dantys gali kankinti dėl daugelio priežasčių. Atradus priežastį kur kas paprasčiau ieškoti būdų, kaip galima pašalinti problemą.

 1. Pirmiausia verta paminėti, kad kiekvieno žmogaus dantų kaulo spalva yra individuali ir kai kurie asmenys paprasčiausiai genetiškai gimsta su tamsesnio kaulo dantukais. Tokiu atveju dažniausiai nepadeda dauguma procedūrų. Visgi, svarbu prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki. Jeigu jie sveiki, tuo pačiu jie ir gražūs.
 1. Išorinės dantų dėmelės tampa daugelio žmonių kasdienybe, kai jie ganėtinai dažnai vartoja tam tikrus produktus, kurie turi dažomųjų savybių. Kava, juoda arbata, cigaretės, limonadai, saldainiai ar kt. – visi jie turi taninus (dažomąsias medžiagas), kurie prilimpa prie dantukų ir taip po truputį šie  vis labiau tamsėja. Reguliari burnos ertmės higiena ir nuolatinis dantukų valymas gali padėti kiek sumažinti geltonumą.
 1. Prasta burnos higiena yra dar viena priežastis, kodėl juodos apnašos ant dantų gadina gyvenimą. Tiesa, juodos apnašos iš tiesų gali būti dantų akmenys, o dėl to galite turėti dar rimtesnių burnos ertmės problemų.

  kodel geltonuoja dantys apnasos juodos

  Nepamirškite, kad reikia valyti ne tik dantukus, tačiau ir visą burnos ertmę, taip užsitikrinant nuostabią šypseną. Burnos apnašos gali sukelti kur kas daugiau problemų nei kad tik gelsva šypsena, tad reikia rūpintis savo burnos ertmės higiena.

 1. Dantų emalio stiprinimas yra būtinas, jeigu nenorite, kad dantukai pakeistų savo spalvą. Per dažnai vartojant medžiagų, kurios turi fluoro – silpnėja dantų emalis, ko įtakoje dantukai gali keisti spalvą. Pirmiausia išbala, o paskui melsvėja. Taigi, labai atsargiai naudokite namines dantų balinimo priemones.

Pieninių dantukų geltimas

Pastaruoju metu odontologai vis dažniau kalba apie tai, kad vaikų dantukų būklė prastėja. Dažniausiai taip gali nutikti dėl kai kurių maisto produktų vartojimo. Paprasčiausiai, vaikai renkasi tai, kas yra skanu, o ne tai, kas sveika dantims. Net ir pieniniai dantukai gelsta, tačiau daugelis tėvelių per daug dėl to nesibaimina, nes jie iškris. Tačiau ar problemos tikrai nėra?

Labai svarbu išsiaiškinti, kokia yra dantukų geltimo priežastis. Pavyzdžiui, dantuko augimo metu galimai galima rekomenduoti vartoti papildomus vitaminus su kalciu.

Vaiko dantys gali būti kur kas jautresni nei kad suaugusio asmens, tad skirkite jiems daugiau dėmesio. Juolab, išmokykite vaiką tinkamai prižiūrėti savo dantukus. Dantų spalva gali suteikti arba sumažinti pasitikėjimą savimi.

Ką daryti, jeigu gelsta dantys?

Kaip jau minėjome, dantys gali gelsti dėl kelių skirtingų priežasčių. Taigi, pirmiausia Jums reikia nuvykti pas odontologą ir paprasčiausiai bandyti išsiaiškinti, kas lemia geltimą konkrečiai Jūsų atveju.

Dantų balinimas neturėtų būti pati pirma procedūra. Svarbiausia – reguliari burnos higiena. Atlikus profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą dantukai gali atrodyti kur kas estetiškiau. Taigi, pradėkite nuo higienos. Po burnos ertmės higienos procedūros galite pasitarti su odontologu dėl balinimo. Tiesa, jis atliekamas ne visiems ir ne visada.

Dantukų balinimas nerekomenduojamas tokiu atveju, kai:

 1. Balinimas nerekomenduojamas jeigu dantys yra itin jautrūs.
 2. Turint emalio pažeidimų, balinimas gali dar labiau pakenkti.
 3. Protezuoti dantys nebala, tad, jei dauguma dantų yra protezuoti, balinti nėra tikslinga. Apie dantų protezavimas Kaune galite sužinoti apsilankę mūsų klinikoje.
 4. Pieniniai dantys nebalinami.
 5. Nerekomenduojama balinti ir nėščiosioms.
 6. Sergantys periodontitu taip pat pirmiausia turi susitvarkyti su šia liga.
 7. Kai kuriais antibiotikais pažeisti dantukai neišbala.

Žinoma, kiekvienas atvejis yra labai individualus ir profesionalus odontologas, apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmę, gali rekomenduoti alternatyvas.

Rekomenduojame savo burnos ertmę patikėti profesionalui, o ne pačiam bandyti išsibalinti dantukus. Dažnu atveju gali būti sukeliama daugiau problemų nei asmuo turėjo iki šiol.

Dantų balinimas yra galimybė turėti gražesnius dantukus, tačiau nepamirškite, kad svarbiausia yra sveiki dantys. Taigi, rūpinkitės savo burnos ertme ir džiaukitės nuostabiais dantukais, kurie padės atrodyti puikiai ir leis sėkmingai naudotis pagrindinėmis jų funkcijomis.

Graži šypsena – kelias į sėkmę. Šypsokitės ir aplinkiniai šypsosis Jums.