Kas yra odontologai?

Žodis odontologas vartojamas apibūdinant dantų gydytoją. Visgi, yra nemažai skirtingų sričių odontologijos specialistų. Dantų gydytojas gydo ne tik dantis, bet ir visą burnos ertmę, tad ieškant specialisto pirmiausia reikia sužinoti, kokios odontologijos srities profesionalas Jums reikalingas.

Dantistas

Žodis dantistas yra kilęs iš prancūzų kalbos. Lotyniškai dentis – dantis, tad nieko keisto, kad šis pavadinimas pritapo daugelyje pasaulio kalbų. Nors šis žodis yra vis dar vartojamas šnekamojoje kalboje, tačiau dažniausiai reikia ieškoti tam tikros srities specialisto. Šiuo metu dantų gydytojų pasirinkimas labai platus ir jie skiriasi ne tik savo kompetencija, bet ir suteikiamomis paslaugomis.

 

Odontologas ar stomatologas?

Odont(o)… (gr. odontus – dantis), pirmoji sudurtinių žodžių dalis, rodanti jų sąsają su dantimis; stoma… (gr. stoma – burna), pirmoji sudurtinių žodžių dalis, rodanti jų sąsają su burnos ertme, su jos ligomis.

Sovietiniais metais vietoj terminų odontologija, odontologas vartoti stomatologija, stomatologas (šie terminai iki šiol vartojami kai kuriose Rytų Europos šalyse). Lietuvoje tik po 2004 metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, nutarta grįžti prie terminų (gydytojas) odontologas (vietoj stomatologas) ir odontologija (vietoj stomatologija). Dabar vartojamas terminas odontologas.

Odontologija yra skirstoma pagal tai, koks konkrečiai darbas yra atliekamas. Pavyzdžiui, ortopedinės odontologijos tikslas yra padėti susigrąžinti prarastus dantis. Ortopedinė odontologija (arba kitaip dantų protezavimas) – tai trūkstamų dantų atkūrimas ir esamų dantų būklės gerinimas. Protezavimas yra inovatyvus ir praktiškas būdas susigrąžinti ne tik burnos ertmės estetiką, bet ir funkcionalumą.

 

Kodėl verta rinktis mūsų odontologijos kliniką?

 1. Klinikoje dirbame su itin kokybiškomis sertifikuotomis medžiagomis, pažangiomis technologijomis ir šiuolaikiniais aparatais.
 2. Išsamūs tyrimai, situacijos analizė ir gydymo plano sudarymas gali garantuoti patikimas restauracijas.
 3. Rūpinamės, kad apsilankymas mūsų odontologijos klinikoje pacientui būtų jaukus, malonus ir neskausmingas.
 4. Stengiamės atlikti dantų gydymo darbus per tinkamą laiko trukmę, kuri tenkina tiek mūsų, tiek paciento poreikius.
 5. Darbus atliekame konkurencingomis kainomis. Geras kainos bei kokybės santykis.
 6. Ilgametė patirtis – dirbame jau virš 20 metų.
 7. Imlumas naujovėms.
 8. Teikiame atliekamų darbų garantijas, nes esame užtikrinti mūsų specialistų kvalifikacija ir kompetencija.
 9. Galime profesionaliai diagnozuoti ir gydyti kai kurias dantų ligas.
 10. Suteikiame kokybiškas odontologijos paslaugas.

Mūsų tikslas yra padėti pacientui jaustis puikiai ir žavėti aplinkinius ne tik estetiškai gražia, bet ir sveika šypsena.

Graži šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą. Šypsokitės!

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras