Kaip balinti dantis?

kaip balinti dantis

Balti ir sveiki dantys gali suteikti žmogui pasitikėjimo savimi, o patraukli, švytinti ir maloni šypsena maloniai nuteikia aplinkinius.

Norite gražesnės šypsenos? Tam reikės skirti laiko ir pastangų. Galimi keli dantų balinimo būdai. Mūsų odontologai padės parinkti Jums labiausiai tinkantį, atsižvelgdami į Jūsų lūkesčius. Trumpai aptarsime kelis pagrindinius ir populiariausius balinimo metodus.

Siekiant pasirinkti Jums labiausiai tinkamą balinimo būdą, būtina odontologo konsultacija. Gydytojas įvertins dantų būklę ir rekomenduos labiausiai jums tinkantį dantų balinimo būdą. Dantų spalva gali priklausyti nuo kelių veiksnių: anksčiau vartotų vaistų, genetinio paveldėjimo, asmeninių higienos įpročių, dažančio maisto ir gėrimų vartojimo, rūkymo ir kita. Dažnai dantų spalva pakinta dėl medikamentinio dantų pigmentavimosi (vadinamieji tetracikliniai dantys). Tokiais atvejais dantų balinimas dažniausiai nėra veiksmingas ir rekomenduojama pasirinkti kitą gydymo metodą, pavyzdžiui, estetinį dantų plombavimą. Taip pat svarbu žinoti, kad plombinės medžiagos nebąla, todėl rekomenduojama dantis balinti prieš priekinių dantų plombavimą.

 

Dantų balinimas „Beyond Polus“ balinimo lempa

Galinga halogeninė „Beyond Polus“ balinimo lempa – kol kas pažangiausia rinkoje balinimo sistema. „Beyond® Polus Power Whitening“ sistema – pasaulyje pripažintas kaip saugiausias ir efektyviausias būdas balinti dantis.

Atliekant dantų balinimą su „Beyond Polus“, dantenos padengiamos apsaugine medžiaga, o dantys dengiami aukštos technologijos balinimo medžiaga. Balinimo gelis, aktyvuojamas „Beyond“ lempos šaltos mėlynos šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, įsiskverbia į emalį bei dentiną ir pasiekia giliuosius dantų pigmentus, taip pašviesindamas dantis.

„Beyond®“ – pasaulinis dantų estetikos lyderis, klestintis pasitelkdamas saugiausias, efektyviausias ir labiausiai ištobulintas technologijas dantų balinimo srityje. „Beyond® Polus Advanced“ balinamoji lempa jau kelerius metus iš eilės pripažinta kaip geriausia balinimo sistema pasaulyje.

 

Privalumai:

 • greitas rezultatas – baltesnė šypsena vos per 1 valandą, iš karto po procedūros;
 • nauja „LightBridge™“ halogeno ir LED šviesos technologija;
 • pažangi šviesos filtravimo sistema neleidžia prasiskverbti kenksmingiems ultravioletiniams spinduliams, užtikrindama paciento saugumą ir komfortą;
 • galinga halogeninė lempa, generuodama didelės koncentracijos mėlyną šviesą, pasiekia efektyvesnius ir greitesnius rezultatus;
 • proceso metu pasiekiama ženkliai mažesnė temperatūra nei panašiais įrenginiais, užtikrinant paciento komfortą ir sumažinant dantų jautrumą po procedūros;
 • paprastai balinimo efektas gali išlikti metus ir daugiau, tačiau net ir po kurio laiko dantys gali neatgauti buvusio tamsaus atspalvio.

Svarbu pabrėžti, kad prieš balinimą turi būti atlikta profesionali burnos ertmės higienos procedūra, kurios metu pašalinami dantų akmenys ir apnašos.

 

Dantų balinimas lazeriu

Balinimas lazeriu – gana greitas, efektyvus ir paprastas būdas turėti gražią šypseną negadinant pačių dantų. Tai procedūra, atliekama odontologijos klinikoje.

Tai gana greitas ir paprastas dantų balinimo metodas, suteikiantis ilgesnį rezultatą. Jeigu pasirinksite balinimą lazeriu, kurį laiką galėsite nesukti galvos dėl dantų spalvos. Žinoma, reikalinga atitinkama priežiūra, nes neprižiūrimi dantys gana greitai vėl sugrįžta į pradinę dantų spalvą.

Balinimo lazeriu pranašumai:

 • naudojama pažangi technologija, užtikrinanti saugų balinimą;
 • efektyvus ir pažangus lazeris;
 • gana greitai pasiekiamas efektas;
 • dantys gali būti išbalinami maksimaliam baltumui per trumpą laiką;
 • saugi procedūra – saikingai naudojant nekenkiama danties emaliui.

Balinant dantis naudojamas fotoaktyvusis gelis. Lazerio skleidžiama energija aktyvuoja gelyje esančias balinamąsias medžiagas, todėl greitai ir efektyviai pasiekiamas norimas balinimo efektas. Rezultatas kiekvienam pacientui yra individualus, o efektas ir jo išliekamumas priklauso nuo daug veiksnių: emalio ir jo storio, danties struktūros, įgimto atspalvio, amžiaus, asmeninių higienos bei mitybos įpročių ir kita.

Dantų balinimas lazeriu yra gana nesudėtinga procedūra, tad jai nereikia ir jokio ypatingo pasiruošimo. Svarbu pabrėžti, kad prieš dantų balinimo procedūrą turi būti patikrinama dantų būklė ir atlikta burnos ertmės higienos procedūra.

Po dantų balinimo procedūros reikia tinkamai rūpintis dantims. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, bet ir gadinti dantis. Po balinimo procedūros rekomenduojama nevalgyti ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių, parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto, nes dantys kurį laiką gali būti jautrūs. Taip pat reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas arba alkoholio vartojimas. Visa tai mažina balinimo rezultatus. Tinkama burnos higiena yra būtina, norint turėti šviesesnius dantukus.

 

Ofisinis dantų balinimas

Kitas dantų balinimo būdas – ofisinis dantų balinimas. Šios procedūros metu dantys yra padengiami specialia medžiaga, kuri aktyvinama diodine šviesa, taip pasiekiant ir balinant giliuosius danties sluoksnius. Po procedūros dantukai yra padengiami nujautrinančiuoju geliu. Po procedūros dantys kurį laiką gali būti jautrūs.

Ofisinis dantų balinimas mėgstamas klientų, nes:

 • dažniausiai po vienos valandos trukmės procedūros jau matomas rezultatas – dantys pašviesėja. Siekiant maksimalaus rezultato, gali prireikti šią procedūrą pakartoti 2–3 kartus;
 • ši procedūra nėra kenksminga dantims, kai ją atlieka specialistas odontologijos klinikoje;
 • tiek diodinė šviesa, tiek gelis nėra kenksmingi burnos ertmei;
 • balinimo procesas yra gana paprastas ir greitas, tad nereikia skirti daug laiko.

Gali būti rekomenduojama pakartoti dantų balinimo procedūrą, kad dantys ilgiau išliktų šviesesni. Svarbi ir tinkama bei reguliari burnos prižiūra.

 

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis yra vienas populiariausių dantų balinimo namuose metodų.

Jokiu būdu savavališkai nepradėkite balinti dantukų, nes iš pradžių būtina pasikonsultuoti su odontologu. Tik kai bus įvertinta bendra burnos ertmės situacija, dantenų būklė, odontologas rekomenduos, kokios balinimo kapos Jums tiks labiausiai. Prieš dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą.

Labai svarbu dantis balinti saikingai, nes per didelis gelio kiekis ir per dažnas dantų balinimas gali pažeisti dantų paviršių.

Kad rezultatas po balinimo procedūrų būtų geresnis ir išliktų ilgiau, rekomenduojama atsisakyti skysčių ir produktų, turinčių dažomųjų savybių, ir nerūkyti.

 

Dantų priežiūra po balinimo procedūros:

Būtina reguliari profesionali burnos ertmės higiena. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, bet ir gadinti dantis. Po balinimo procedūros rekomenduojama nerūkyti, nevartoti maisto produktų ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių, nenaudoti spalvotos dantų pastos ar burnos skalavimo skysčių. Tai mažina balinimo rezultatus. Po dantų balinimo procedūros rekomenduotina parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto.

Skirtingi dantų balinimo būdai kiekvienam pasiekia skirtingus rezultatus. Tai priklauso nuo daug veiksnių – įgimto atspalvio, emalio ir jo storio, amžiaus, seilių struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos, mitybos, žalingų įpročių ir kita.

Kai kuriems žmonėms procedūros metu gali padidėti dantų jautrumas, kuris gali išnykti per kelias dienas po procedūros. Dantų jautrumą galima mažinti naudojant specialias dantų jautrumą mažinančias priemones.

Dantų balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 18 metų, nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims, asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, stipriai nudilę ar jautrūs, sergantiems dantenų ligomis, alergiškiems peroksidui, nešiojantiems breketus.

Nepamirškite, kad prieš pasirenkant dantų balinimo būdą būtina odontologo konsultacija. Jis įvertins Jūsų burnos ertmę ir rekomenduos Jums labiausiai tinkamą.

Graži šypsena niekada neišeina iš mados!

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras