Kaip balinti dantis?

Balti ir sveiki dantys gali suteikti žmogui pasitikėjimo savimi, o patraukli švytinti bei maloni šypsena gali maloniai nuteikti aplinkinius.

Norite turėti gražesnę šypseną? Galbūt ir galite ją turėti, tik tam reikės skirti laiko bei pastangų. Juolab, egzistuoja keli skirtingi dantų balinimo būdai, tad kiekvienas asmuo pagal savo poreikius, galimybes, odontologo rekomendacijas gali pasirinkti tai, kas jam priimtiniausia. Trumpai aptarsime kelis pagrindinius balinimo metodus, kurie šiuo metu yra vieni iš populiariausių.

Tiesa, norėdami nesuklysti ir pasirinkti Jums labiausiai tinkamą balinimo būdą – konsultacija su odontologu ne tik kad rekomenduotina, bet ir būtina. Įvertinus dantų būklę rekomenduojama, kuris balinimo būdas galimai būtų naudingiausias. Dantų spalva gali priklausyti nuo daugelio veiksnių: nuo anksčiau vartotų vaistų, genetinio paveldėjimo, asmeninių higienos įpročių, dažančių maisto ir gėrimų naudojimo, rūkymo ir kitų priežasčių. Ganėtinai dažnai kaip balinti dantisdantų spalva pakinta dėl medikamentinio dantų pigmentavimosi („tetracikliniai dantys”), tokiais atvejais balinimas dažniausiai nėra veiksmingas ir rekomenduojama pasirinkti kitą gydymo metodą, kad pašviesinti dantukus, pvz. estetinį dantų plombavimą. Taip pat, plombinės medžiagos nebąla, tad rekomenduojama dantis balinti prieš priekinių dantų plombavimą

Tiesa, kiekvienas balinimo būdas gali sukelti individualų efektą, tad ta pati procedūra skirtingiems asmenims gali suteikti skirtingą rezultatą.

Dantų balinimas lazeriu

Balinimas lazeriu – ganėtinai greitas, efektyvus ir gana paprastas būdas turėti gražią šypseną negadinant pačių dantų. Tai procedūra, kuri atliekama odontologijos klinikoje.

Tai ne tik gana greitas ir paprastas dantų balinimas, tačiau dažnai ir ilgesnį rezultatą išlaikantis dantų balinimo metodas. Natūralu, kad pakilus nuo odontologo kėdės tikimasi greitai į ją vėl nesugrįžti. Jeigu pasirinksite lazerinį balinimą, dažniausiai kurį laiką galima nesukti galvos dėl dantų spalvos. Žinoma, reikalinga atitinkama priežiūra, kadangi neprižiūrimi dantys ganėtinai greitai vėl sugrįš į pradinę dantų spalvą.

Balinimo lazeriu pranašumai:

  • naudojama pažangi technologija užtikrinanti saugų balinimą;
  • balinama efektyviu ir pažangiu lazeriu;
  • efektas gali būti pasiekiamas gana greitai;
  • dantys gali būti išbalinami maksimaliam baltumui per trumpą laiką;
  • tai saugi procedūra. Saikingai naudojant nekenkiama danties emaliui.

Dantų balinimo lazeriu metu pats lazeris yra derinamas kartu su fotoaktyviuoju geliu. Taigi, lazerio skleidžiama energija aktyvuoja gelyje esančias medžiagas, kurios ir atlieka balinimo funkciją. Dėl aktyvavimo gana greitai ir optimaliai gali būti pasiekiamas balinimo efektas. Tiesa, kiekvieno paciento dantų spalva po dantų balinimo procedūros yra individuali ir balinimo lazeriu procedūros efektas ir jo išliekamumas priklauso nuo emalio storio, danties struktūros, įgimto atspalvio, amžiaus, asmeninių higienos bei mitybos įpročių ir kt. faktorių.

Dantų balinimas lazeriu yra gana nesudėtinga procedūra, tad jai nereikia ir jokio ypatingo pasiruošimo. Svarbu pabrėžti, kad prieš dantų balinimo procedūrą turi būti atlikta burnos ertmės higienos procedūra, kad nuimti akmenis ir apnašas.  Žinoma, pirmiausia patikrinama dantų būklė ir tik įsitikinus, kad balinimo procedūrą galima atlikti, ji būna atliekama.

Kuomet dantų balinimo procedūra atlikta, būtinai dantims reikia skirti atitinkamą priežiūrą.  Būtina reguliari burnos ertmės higiena. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, tačiau ir gadinti dantis.  Po balinimo procedūros rekomenduojama nevalgyti ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių.  Taipogi po dantų balinimo procedūros rekomenduotina parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto. Po balinimo procedūros dantys gali būti jautrūs. Taip pat reiktų atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas arba alkoholis. Tokio maisto ir gėrimų vartojimas mažina balinimo rezultatus.

Tinkama burnos higiena gali prailginti šviesesnių dantukų poveikį.

Ofisinis dantų balinimas

Kitas dantų balinimo būdas – ofisinis dantų balinimas. Šios procedūros metu dantys yra padengiami specialia medžiaga, kuri aktyvinama diodine šviesa, taip pasiekiami ir balinami gilieji danties sluoksniai.

Baigus procedūrą dantukai yra padengiami nujautrinančiu geliu. Po procedūros dantys kurį laiką gali būti jautrūs.

Ofisinis dantų balinimas pasirenkamas ir mėgstamas klientų, kadangi:

  • dažniausiai jau po vienos procedūros, kuri atliekama apie valandą laiko, gali būti matomas rezultatas, t.y. dantys pašviesėja. Siekiant maksimalaus rezultato, gali būti reikalinga šią procedūrą pakartoti 2-3 kartus;
  • svarbu ir tai, kad ši procedūra nėra kenksminga dantims. Žinoma, tik tokiu atveju, kai tai atlieka specialistas odontologijos klinikoje;
  • tiek diodinė šviesa, tiek gelis nėra kenksmingi burnos ertmei;
  • balinimo procesas yra gana paprastas ir greitas, tad nereikia skirti daug laiko norint kiek pasišviesinti dantis.

Gali būti rekomenduojama pakartoti balinimo procedūrą, tokiu atveju dantys ilgesnį laiką gali išlikti šviesesni. Norint, kad efektas išliktų ilgesnį laiką, kaip ir balinant lazeriu, labai svarbu tinkamai prižiūrėti dantukus.  Tuo pačiu reikia nepamiršti ir reguliarios burnos higienos.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis yra vienas populiariausių dantų balinimo būdų namuose.

Jokiu būdu savavališkai nepradėkite balinti dantukų, kadangi būtinai reikia pasilankyti konsultacijai pas odontologą. Tik tuomet, kai bus įvertinta bendra burnos ertmės situacija, dantenų būklė – odontologas rekomenduos, kokios balinimo kapos Jums gali labiausiai tikti. Prieš dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti burnos higienos procedūrą, kad nuimti apnašas ir akmenis.

Labai svarbu balinti dantis saikingai, kadangi per didelis kiekis gelio ir per dažnas dantų balinimas gali pažeisti dantų paviršių.

Kad rezultatas po balinimo procedūrų būtų efektingesnis ir ilgesnis, tokiu atveju rekomenduojama atsisakyti skysčių ir produktų, kurie turi dažomųjų savybių bei nerūkyti. Kitu atveju, gali tekti balinimo procedūrą kartoti gana greitai.

Kad ir kurį balinimo būdą nuspręskite pasirinkti – būtinai pasitarkite su odontologu. Jis įvertins Jūsų burnos ertmę ir rekomenduos individualiai Jums labiausiai tinkamą pasirinkimą.

Estetiškai graži šypsena tinka visiems ir niekada neišeina iš mados!