Ką daryti, kai skauda dantį?

Visi, kuriems teko kada nors patirti danties skausmą, galimai sutiktų, kad tai vienas didžiausių ir nemaloniausių skausmų. Danties skausmo problemą išspręsti gali tik gydytojai, dažnai kvalifikuotas odontologas, kuris suradęs priežastį – moderniomis priemonėmis gali ją pašalinti. Natūralūs liaudies medicinos būdai dažniausiai tik tam kartui sumažina danties skausmą, tad jie neturėtų būti naudojami kaip pagrindinės skausmo malšinimo priemonės.

Danties skausmo priežastys

Stipriai ėduonies pažeistas dantis dažniausiai sukelia nemalonų danties skausmą, su kuriuo būtina kovoti. Skausmas – rezultatas, tad tik pašalinus priežastį galima ramiai gyventi. Ir jokio skirtumo, ar Jus kankina apatinių dantų, ar viršutinių dantų skausmas.

Dažniausiai pasitaikančios skausmo priežastys yra šios:

 • ėduonis ir jo sukeltos komplikacijos;
 • periodonto ligos;
 • dantų nulūžimas arba nuskilimas;
 • protinių dantų augimas;
 • smilkinio arba žandikaulio raumenų uždegimas;
 • kitas dantų skausmas, kuris susijęs su kitomis sveikatos problemomis.

dantu skausmo gydymas

Nėščiosioms, vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms kiekvienas dantų skausmas gali būti kur kas pavojingesnis. Paprasčiausiai, išvardyti asmenys dažniausiai turi kur kas silpnesnę imuninę sistemą ir to įtakoje jiems gali tekti kur kas intensyviau kovoti su susidariusiomis sveikatos problemomis. Žinoma, tinkamai rūpinantis savo sveikata gali pavykti sėkmingai išvengti ligų.

Nepamirškite, kad dažnai dantų skausmas, jeigu jo negydysite, gali būti tolimesnių, didesnių problemų pasekmė. Netekus nuosavų dantų gali tekti galvoti apie dantų implantavimą arba turi būti atliekamas dantų protezavimas. Ir tai gali būti privaloma, kadangi nesamas dantis gali sukelti ganėtinai rimtas problemas.

Dėl to, kad viena žandikaulio pusė nedirba – žandikaulio kaulas paprasčiausiai gali pradėti nykti. Taip pat kiti dantys turi dirbti dvigubai stipriau ir vietoj tų dantukų, kurių nėra, tad tokiu atveju jie kur kas greičiau dėvisi. Danties neturėjimas neatsiejamas ir nuo tokių problemų kaip estetika. Juk norisi šypsotis ir aplinkinius žmones džiuginti savo šypsena.

 

Kaip išvengti danties skausmo ir kur kreiptis, kai skauda?

Apie dantų higieną šiais laikais kalbama labai daug, tačiau nemaža dalis žmonių vis dar per menkai rūpinasi savo dantimis. Tinkama priežiūra gali padėti išvengti labai nemalonaus skausmo ir dar baisiau – dantų netekimo. Danties nervą susigadinti labai paprasta, tačiau jį atstatyti – sunku.

 • Nepamirškite, kad reikia rūpintis ne tik dantimis, tačiau visa burnos ertme: dantenomis, liežuviu, gomuriu, nes bakterijos kaupiasi visur.
 • Nepakeliamas skausmas neturi būti signalas keliauti į odontologijos kliniką. Lankytis pas odontologą reikia reguliariai mažiausiai kartą per pusę metų.
 • Jeigu skausmas jus kankina tuo metu, kai Jūsų odontologas nedirba, tokiu atveju skubiai vykite į priimamąjį. Ten Jums gali būti suteikta atitinkama pagalba. Jeigu ištino žandas – taipogi skubėkite pas odontologą.
 • Danties skausmas kartais gali informuoti apie kur kas rimtesnes problemas. Kartais atrodo, kad skausmas sklinda iš danties, tačiau problema gali būti sinusitas, alerginė reakcija arba kitos ligos. Kaip tokiu atveju gydyti? Kreiptis į gydytoją, kuris gali suteikti reikalingą pagalbą.
 • Kalbėti apie tam tikrų maisto produktų žalą Jūsų dantims net neverta, kadangi visi puikiai žinome, tačiau dėlto gyvenime nieko nekeičiame. Gerai, jeigu ėduonies pažeistą dantį dar galima sutvarkyti. Pasitaiko atvejų, kai tenka rauti dantį. Taigi, valgydami daug cukraus turinčius produktus pagalvokite apie savo dantukus.
 • Protiniai dantys dažnai gali kelti nemažai problemų. Kartais protinį dantį geriausia šalinti, o kartais rekomenduojama baldyti jį išsaugoti gydant. Kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus ir tik odontologas gali pasakyti, kaip reikia elgtis konkrečiai Jūsų atveju. Jeigu dantukai sėkmingai ir taisyklingai užaugo – galima gyventi ir su jais.