Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai galimybė atkurti burnoje trūkstamus dantis ir pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai rekomenduoja protezuoti dantį, kai būna suirę 50% ir daugiau danties vainiko. Ši procedūra – tai nuostabus būdas atkurti visus dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos leidžia pilnai atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu. 

Mūsų klinikoje siūlomi keli pagrindiniai dantų protezų tipai, padedantys susigrąžinti nuostabią šypseną: išimami dantų protezai, dantų vainikėliai.

Abi rūšys yra kokybiškos, greitai atliekamos, suteikiančios galimybę jaustis kaip su nuosavais dantimis.

Mūsų odontologijos klinikoje atliekami šiuolaikiški dantų ir dantų eilių protezavimo darbai. Protezavimas atliekamas itin efektyviai – tai greitas, paprastas ir neskausmingas būdas šypsotis pasauliui plačiai, kaip niekada anksčiau.

DANTŲ VAINIKĖLIAI

Fiksuotieji arba neišimami protezai – tai protezai (vainikėliai, tiltai), kurie yra dedami ant specialiai paruoštų dantų arba fiksuojami prie likusių dantų. Specialiai konkrečiam žmogui pritaikyti dantų vainikėliai pagerina kramtymo funkciją, atkuriama estetika, suteikia galimybę gyventi įprastą gyvenimą ir pamiršti apie savo dantis. Dažniausiai dantų vainikėlis naudojamas atstatyti nuskilusį, sutrupėjusį ar kitaip pažeistą dantį.

Fiksuoti protezai dažniausiai skirstomi, pagal tai, iš kokios medžiagos jie gaminami. Mūsų klinikoje siūlomi kelių rūšių neišimami dantų vainikėliai:

 1. Cirkonio keramikos vainikėliai;
 2. Bemetalės keramikos vainikėliai;
 3. Metalo keramikos vainikėliai;
 4. Plastmasiniai vainikėliai;
 5. Daliniai vainikėliai (metalo keramikos);
 6. Metalo akrilikos vainikėliai;
 7. Lieti danties vainikėliai.

Dėka išsivysčiusių technologijų ir naujai naudojamų tokių medžiagų kaip cirkonio ar bemetalė keramika, ypač aktualus tapo estetinis protezavimas. Jų dėka pakeičiami ne tik seni ar susidėvėję dantys, tačiau suteikia nepriekaištingą estetinę išvaizdą. Šios medžiagos yra tikras atradimas kiekvienam norinčiam susitvarkyti savo dantis.

Cirkonio keramika

protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramika – estetiška ir tvirta medžiaga, kuri leidžia sukurti natūralius dantis primenančius dantų vainikėlius. Keramikos pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos (skirtingai nuo metalo, kuris yra juodas), todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Apie cirkonio keramikos vainikėlius atsiliepimai yra tik teigiami.

Cirkonio keramikos karūnėlių pliusai:

 • Cirkonio keramikos karūnėlės yra labai patrauklios akiai, taigi dantys atrodys tarsi natūralūs. Palyginimui, cirkonio keramika ir metalo keramika skiriasi savo išvaizda. Pirmoji – estetiškesnė.
 • Medžiaga yra atspari nusidėvėjimui. Vainikėlis labai tvirtas, tad kaina atitinka lūkesčius.
 • Cirkonio oksidas nesukelia jokių alergijų, tad ši karūnėlė gali būti protezuojama visiems (tiek vaikams (pavieniai vainikėliai), tiek suaugusiems asmenims. Priešingai nei išimami protezai, kurie dažniausiai rekomenduojami tik suaugusiems).
 • Cirkonio keramika tvirta, tad tai rekomenduojama protezuojant krūminius dantis (atlaiko didelį ir intensyvų kramtymo krūvį).
 • Cirkonio keramikos dantys Jums tarnaus kokybiškai. Juolab, kad tai nėra natūralūs dantys, to nepastebės aplinkiniai.
 • Itin puikiai suderinama su dantenų audiniais, ko rezultate mažėja alergijų tikimybė.

Bemetalė keramika

protezavimas bemetale keramika

Bemetalės keramikos protezai – ypatingo kruopštumo reikalaujantis darbas. Šio tipo dantų vainikėlis gaminamas iš porceliano, taigi dantys yra estetiški ir ilgaamžiai. Tokie protezai yra laidūs šviesai, atrodo itin natūraliai ir tvirtinami prie natūralių danties audinių, uždengdami visą danties vainiko paviršių.

 • Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti daliniai, pusiniai ir dengiantys visą dantį.
 • Individualiu atveju patariama, kurie fiksuoti bemetalės keramikos vainikėliai tinka labiausiai.
 • Protezavimas bemetale keramika idealiai tinka priekinių dantų protezavimui.

Tokių protezų kainą galite rasti mūsų kainininke. 

Metalo keramika

protezavimas metalo keramika

Metalo keramikos karūnėlė gaminama metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu. Atsiliepimai apie šį protezavimo būdą labai teigiami, kadangi privalumai nugali minusus. Vainikėlis labai tvirtas ir ilgaamžis. Trūkumai – kad pats dantis neatrodo taip natūraliai kaip kad bemetalis. Visgi, vainikėlis yra pigesnis, tad tai ir lemia žmonių pasirinkimą. Metalo keramika nelabai tinka priekiniams dantims, kadangi spalva kiek skiriasi nuo natūralių dantų, tačiau krūminiams – idealiai, kadangi vainikėlis nesunkiai „atlaikys“ net ir labai didelį kramtymo krūvį. Galiausiai, dantims nereikalinga ypatinga dantų priežiūra. Dantų protezai primena natūralius dantis.

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Priklausomai nuo paciento situacijos, rekomenduojami išimami dantų protezai. Didžiausias šių protezų privalumas – ganėtinai nedidelė kaina. Juolab, su jais asmuo jausis tarsi su nuosavais dantimis, kadangi kramtymas yra patogus, protezai nekrenta, nesukelia šveplavimo. Dirbtiniai dantys padeda išlaikyti žandikaulio formą, taigi jis netrupa, neyra. Sukuriami kokybiški protezai, kurie parenkami pagal natūralią žmogaus dantų spalvą bei formą.

Dantų eilių defektai protezuojami naudojant tiltinius arba išimamus protezus. Vietoj jų gali būti pasirenkami dantų implantai. 

Lanko atraminiai protezai. Šie tiltiniai protezai gaminami, jei burnos ertmėje trūksta kelių dantų. Jie turi ploną metalinį karkasą, kuris beveik nėra jaučiamas bei prie jo labai greitai priprantama. Tarp burnoje likusių dantų esantis tarpas trukdo tinkamai kramtyti maistą, juolab, dėl tuščių ertmių burnos ertmėje nyksta žandikaulio kaulas. Plokštelės reikalingos tiek netekus priekinių dantų, tiek galinių. Tai ne tik estetikos, tačiau ir funkcionalumo problema, galinti sukelti rimtas viso organizmo sveikatos problemas. Kai kurie specialūs protezai yra su užraktais, tad lanko atraminis protezas net nekrenta. Protezai pritaikomi prie natūralių dantų savo spalva bei forma, tad nežinantys net nepastebės, kad esate su tiltiniais protezais.

protezavimas isimamais tiltais

Išimami protezai gaminami, kai netenkama visų arba daugelio dantų – pilni protezai yra geriausias pasirinkimas. Dažniausiai būtent tokio tipo protezai skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame arba viršutiniame žandikaulyje (pastarasis nėra svarbus). Jie padeda pilnai susigrąžinti dantų atliekamą funkciją: kramtyti, kalbėti, šypsotis. Tokių išimamų plokštelių priežiūra yra nesudėtinga. Jais rūpintis reikia taip pat paprastai, kaip ir savo natūraliais dantimis: valykite kiekvieną dieną įprasta dantų pasta. Naudojimo instrukcija nesukels klausimų.  Juolab, įsigijus specialius klijus, dantys tvirtai laikytis prie Jūsų žandikaulio. Tokiu atveju laikymas burnoje nesukels diskomforto. Tvirtinimas yra gana greitas ir nebrangus. Pilni protezai rekomenduojami suaugusiems asmenims, ypatingai tais atvejais, kai neįmanoma protezų užfiksuoti ant dantų implantų (netikrų, o dirbtinai įsuktų dantų šaknų), ar pačių dantų.

Pirminės apžiūros ir konsultacijos metu pasiūlysime Jums visus įmanomus problemos sprendimo būdus, o galutinis rezultatas turės garantiją. Išrinkus Jums tinkamiausią būdą kokybiškai atliksime protezavimo darbus. Išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus išgirsite konsultacijos metu. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad atsiskaityti už paslaugas galima ir išsimokėtinai. Kiek kainuoja protezavimas? Sužinoti, kokios dantų protezavimo kainos, galite mūsų kainininke. Įkainiai pacientui už skirtingas paslaugas skiriasi priklausomai nuo sudėtingumo. Stomatologijos klinikoje nėra atliekamas dantų protezavimas ant implantų (dantų implantacija).

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl tai garantuoja grožį, tvirtumą, atsparumą bei estetiškumą. Apsilankykite pas mus odontologijos klinikoje Kaune!