Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai neskausmingas būdas susigrąžinti ir atkurti prarastus dantis bei pagerinti esamų dantų būklę. Odontologai gali rekomenduoti protezuoti dantį, kai būna suirę 50 proc. ir daugiau danties vainiko, dantys yra kokiu nors būdu pažeisti ar nebeturi estetinio vaizdo. Ši procedūra gali būti nuostabus būdas atkurti dantis, jei trūksta bent vieno ar daugiau dantų. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos kai kuriais atvejais gali leisti atstatyti danties funkciją ir estetiką, bet didele plombine medžiaga atstatytas dantis gali lūžti kramtymo metu. 

Mūsų klinikoje siūlomi keli pagrindiniai dantų protezų tipai, padedantys susigrąžinti nuostabią šypseną: išimami dantų protezai ir dantų vainikėliai. Dažniausiai jų parinkimas priklauso nuo esamos kliento burnos būklės. Profesionalūs odontologai, turintys ilgametę patirtį, įvertins jūsų dabartinę situaciją ir pritaikys efektyviausią protezavimo metodą. Jums bus suteiktos aukšto lygio protezavimo paslaugos.

Protezavimo metodai yra kokybiški, gana greitai atliekami, suteikiantys galimybę jaustis kaip su nuosavais dantimis. Mūsų odontologijos klinikoje atliekami šiuolaikiški dantų ir dantų eilių protezavimo darbai. Protezavimas yra atliekamas efektyviai – tai gana greitas ir neskausmingas būdas šypsotis pasauliui plačiai kaip niekada anksčiau!

Dantų vainikėliai

Fiksuotieji arba neišimami protezai – tai protezai (vainikėliai, tiltai), kurie yra dedami ant specialiai paruoštų dantų arba fiksuojami prie likusių dantų. Konkrečiam žmogui pritaikyti individualūs dantų vainikėliai gali pagerinti kramtymo funkciją, atkuriama estetika, suteikiama galimybė gyventi įprastą gyvenimą. Dažniausiai dantų vainikėlis naudojamas atstatyti nuskilusį, sutrupėjusį ar kitaip pažeistą dantį.

Fiksuoti protezai dažniausiai skirstomi pagal tai, iš kokios medžiagos jie gaminami. Mūsų klinikoje siūlomi kelių rūšių neišimami dantų vainikėliai:

 1. presuotos „E-max“ keramikos vainikėliai;
 2. cirkonio keramikos vainikėliai;
 3. bemetalės keramikos vainikėliai;
 4. metalo keramikos vainikėliai;
 5. plastikiniai vainikėliai;
 6. daliniai vainikėliai (metalo keramikos);
 7. metalo akrilikos vainikėliai;
 8. lieti danties vainikėliai.

Dėl išsivysčiusių technologijų ir cirkonio ar bemetalės keramikos ypač aktualus tapo estetinis protezavimas. Jų dėka pakeičiami ne tik seni ar susidėvėję dantys, tačiau gali būti suteikiama ir nepriekaištinga estetinė išvaizda. 

Estetinis protezavimas pažangia presuota e.max keramika

estetinis protezavimas

Estetiškai protezuojame naujos kartos pažangiais ličio disilikato „E-max“ keramikos vainikėliais. Ši keramika yra kelis kartus stipresnė už metalo keramikos ar bemetalės keramikos vainikėlius. Protezuojant šios rūšies vainikėliais, išgaunama estetika, tikslumas. Dėl fizinių ir estetinių „E-max“ keramikos galimybių, dilimo koeficientas gali prilygti natūralaus danties emalio dilimui. Tai estetika ir tvirtumas viename.

Presuotos „E-max“ keramikos privalumai:

 • ilgaamžis estetiškumas;
 • restauracijos tikslumas;
 • tvirtumas;
 • restauracijų ilgaamžiškumas;
 • aukštos estetinės savybės;
 • nelimpa apnašos;
 • tinka restauruoti pavienius dantis;
 • biosuderinamumas – burnos ertmėje nesukeliamos šalutinės reakcijos;
 • didesnis atsparumas lūžiams;
 • laikui bėgant spalva ir blizgesys nekinta.

Cirkonio keramika

protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramika – estetiška ir tvirta medžiaga, kuri leidžia sukurti natūralius dantis primenančius dantų vainikėlius. Keramikos pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos (skirtingai nuo metalo, kuris yra juodas), todėl uždėjus keramikos apdailą atrodo gana natūraliai. 

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

 • cirkonio keramikos dantų karūnėlės yra patrauklios akiai, taigi dantys atrodo labai natūraliai. Cirkonio keramika ir metalo keramika skiriasi savo išvaizda. Pirmoji – estetiškesnė;
 • medžiaga yra gana atspari dėvėjimuisi. Vainikėlis tvirtas, tad kaina atitinka lūkesčius;
 • cirkonio oksidas nesukelia alergijų, todėl ši karūnėlė gali būti protezuojama visiems (tiek vaikams (pavieniai vainikėliai), tiek suaugusiesiems, priešingai nei išimami protezai, kurie dažniausiai rekomenduojami tik suaugusiesiems);
 • cirkonio keramika gana tvirta, todėl yra rekomenduojama protezuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis (atlaiko didelį ir intensyvų kramtymo krūvį);
 • cirkonio keramikos dantys tarnauja kokybiškai ir primena natūralius;
 • itin puikiai suderinama su dantenų audiniais, dėl to mažėja alergijų tikimybė.

Bemetalė keramika

protezavimas bemetale keramika

Bemetalės keramikos protezai – ypatingo kruopštumo rezultatas. Šio tipo dantų vainikėliai gaminami iš porceliano, taigi dantys atrodo estetiškai. Tokie protezai yra laidūs šviesai, atrodo itin natūraliai ir tvirtinami prie natūralių danties audinių, uždengiant visą danties vainiko paviršių.

Bemetalės keramikos vainikėliai gali būti daliniai, pusiniai ir dengiantys visą dantį.

Mūsų specialistai pataria, kurie fiksuoti bemetalės keramikos vainikėliai tinka labiausiai.

Protezavimas bemetale keramika idealiai tinka ir priekinių dantų protezavimui, stengiantis atkurti jų spalvą, formą ar panaikinti kitus vizualius dantų defektus (tai ir yra estetinio protezavimo pagrindinis tikslas). 

Metalo keramika

protezavimas metalo keramika

Metalo keramikos karūnėlė gaminama metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu. Vainikėlis tvirtas ir ilgaamžis. Tiesa, pats dantis neatrodo taip natūraliai kaip bemetalis. Visgi, vainikėlis yra pigesnis, todėl yra populiarus pasirinkimas. Metalo keramika ne itin tinka priekiniams dantims, nes spalva kiek skiriasi nuo natūralių dantų, tačiau krūminiams (krūminių dantų srityje) – idealiai, nes vainikėlis nesunkiai atlaiko net ir didelį kramtymo krūvį. Galiausiai, dantims nereikalinga ypatinga dantų priežiūra. Dantų vainikėliai primena natūralius dantis.

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Priklausomai nuo paciento situacijos, gali būti rekomenduojami išimami dantų protezai. Su jais asmuo jausis tarsi su nuosavais dantimis, nes kramtyti patogu, protezai nekrinta ir nesukelia šveplavimo. Dirbtiniai dantys padeda išlaikyti žandikaulio formą, taigi gali sustabdyti trupėjimą ar irimą. Sukuriami kokybiški protezai, kurie parenkami pagal natūralią žmogaus dantų spalvą bei formą.

Dantų eilių defektai protezuojami naudojant tiltinius arba išimamus dviejų rūšių protezus. 

lanko atraminiai protezaiLanko atraminiai protezai

Šie tiltiniai protezai gaminami, jei burnos ertmėje trūksta kelių dantų (gaminami gali būti ir tais atvejais, kai nėra ir vieno danties). Jie turi ploną metalinį karkasą, prie kurio greitai priprantama. Jis beveik nejaučiamas. Lanko atraminiai protezai yra su specialia konstrukcija ir gaminami liejimo būdu. Dažniausiai šie protezai gaminami netekus galinių dantų, jei nėra galimybės jų atstatyti dantų implantais. Tarp burnoje likusių dantų esantis tarpas gali trukdyti tinkamai kramtyti maistą, o dėl tuščių ertmių burnos ertmėje gali pradėti nykti žandikaulio kaulas. Plokštelės gali būti reikalingos tiek netekus priekinių dantų, tiek galinių. Tai ne tik estetikos, bet ir funkcionalumo problema, galinti sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Kai kurie specialūs protezai yra su užraktais, tad lanko atraminis protezas net nekrinta. Protezai pritaikomi prie natūralių dantų, tad nežinantys gali net nepastebėti, kad esate su tiltiniais protezais.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai gaminami, kai netenkama visų arba daugelio dantų – pilnprotezavimas isimamais tiltaisi protezai gali būti geriausias pasirinkimas. Dažniausiai būtent tokio tipo protezai būna skiriami pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame
arba viršutiniame žandikaulyje (pastarasis nėra svarbus). Jie padeda susigrąžinti dantų atliekamą funkciją: kramtymą, kalbėjimą, šypsojimąsi. Tokių išimamų plokštelių priežiūra yra gana nesudėtinga. Jais rūpintis reikia taip pat, kaip ir savo natūraliais dantimis – valyti kiekvieną dieną įprasta dantų pasta. Tvirtinimas yra gana greitas ir nesudėtingas. Pilni protezai rekomenduojami suaugusiems asmenims, ypač tada, kai neįmanoma protezų užfiksuoti ant dantų implantų (dirbtinai įsuktų dantų šaknų ar pačių dantų).

minksti dantu protezaiMinkšti dantų protezai / termoplastinės plokštelės

Gaminame ir minkštus dantų protezus, kurie yra laikomi pranašesniais už įprastas plastikines plokšteles, nes yra lankstūs ir pagaminti minkštu pagrindu, su jais patogiau kramtyti. Dantų protezavimas gali palengvinti kramtymo kokybę, taip pat sumažinti įvairius nemalonius pojūčius, pavyzdžiui, sąnario traškėjimą ar ūžesius ausyse. Bet kokios rūšies protezus būtina tinkamai prižiūrėti, kad jie tarnautų ilgiau.

Pirminės apžiūros ir konsultacijos metu pasiūlysime Jums visus įmanomus problemos sprendimo būdus bei kokybiškai atliksime protezavimo darbus. Išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus galite išgirsti apžiūros ir konsultacijos metu.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl tai gali garantuoti grožį, tvirtumą, atsparumą bei estetiškumą.

Suteikite sau galimybę plačiai šypsotis!

Dantų protezavimo kaina

Paslauga

Kaina 1vnt, € 

Šakninis įklotas 60
Laikinas plastmasinis vainikėlis 50
Atspaudų nuėmimas 10
Plastmasinis vainikėlis 130
Metalo keramikos vainikėlio pataisa  75
Išimamas minkštas dantų protezas / termoplastinė plokštelė  440
Plokštelė su metaliniu lanku  525
Presuotos keramikos E-max vainikėlis  335
Lietas danties vainikėlis 140
Metalo keramikos vainikėlis 245
Dalinis metalo keramikos vainikėlis 165
Metalo akrilikos (plastikos) vainikėlis 145
Lanko atraminis protezo gamyba sutartinė
Išimamas viršutinio arba apatinio žandikaulio plokštelinis dantų protezas / dantų plokštelė 270
Bemetalės keramikos vainikėlis 265
Cirkonio oksido pilnai anatominis vainikėlis 340
Cirkonio keramika 385
Apatinė arba viršutinė plokštelė su metaliniu lanku 525
Išimamo dantų protezo (plokštelės) lūžio pataisa 75
Danties įstatymas į plokštelę 60
Antro, trečio ir t.t. dantų įstatymas į plokštelę 20
Universali bruksizmo kapa / treineris 99
Individuali bruksizmo kapa 130

Visos teikiamos paslaugos ir pilnas kainynas skelbiamas klinikoje.