Kodėl dantys geltonuoja ar kitaip keičia spalvą?

kodel geltonuoja dantys apnasos juodos

Balta šypsena – daugelio siekiamybė. Tiesa, turėti tokią šypseną nėra labai paprasta.

Kodėl kinta danties spalva?

Dantys gelsta dėl kelių priežasčių. Atradus priežastį kur kas paprasčiau ieškoti būdų, kaip pašalinti problemą.

  1. Pirmiausia verta paminėti, kad kiekvieno žmogaus dantų kaulo spalva yra skirtinga ir kai kurie asmenys paprasčiausiai gimsta su tamsesnio kaulo dantukais. Tokiu atveju dažniausiai nepadeda dauguma procedūrų. Visgi, svarbu prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki. Jeigu jie sveiki – jie ir gražūs.
  2. Išorinės dantų dėmelės atsiranda tiems, kurie dažnai vartoja tam tikrus produktus, turinčius dažomųjų savybių. Kava, juodoji arbata, cigaretės, limonadai, saldainiai ir kita – visi jie turi taninų (dažomųjų medžiagų), prilimpančių prie dantukų. Taip po truputį šie vis labiau tamsėja. Reguliari burnos ertmės higiena ir nuolatinis dantukų valymas gali padėti kiek sumažinti geltonumą.
  3. Prasta burnos higiena yra dar viena priežastis, kodėl atsiranda juodų apnašų. Tiesa, jos iš tiesų gali būti dantų akmenys, sukeliantys dar rimtesnes burnos ertmės problemas. Nepamirškite, kad norint nuostabios šypsenos, reikia valyti ne tik dantis, bet ir visą burnos ertmę. Burnos apnašos gali sukelti kur kas daugiau problemų nei tik gelsvas dantų atspalvis.
  4. Dantų emalio stiprinimas yra būtinas, jeigu nenorite, kad dantukai pakeistų spalvą. Per dažnai vartojant fluoro turinčių medžiagų, silpnėja dantų emalis, todėl dantukai gali keisti spalvą. Pirmiausia išbala, o paskui melsvėja. Taigi labai atsargiai naudokite namines dantų balinimo priemones.

Pieninių dantukų geltimas

Pastaruoju metu odontologai vis dažniau kalba apie tai, kad vaikų dantukų būklė prastėja. Dažniausiai taip gali nutikti dėl kai kurių maisto produktų vartojimo. Paprasčiausiai, vaikai renkasi tai, kas skanu, o ne tai, kas sveika dantims. Net ir pieniniai dantukai gelsta, tačiau daugelis tėvelių per daug dėl to nesibaimina, nes jie iškris.

Labai svarbu išsiaiškinti, kokia yra dantukų geltimo priežastis. Pavyzdžiui, dantuko augimo metu kartais galima rekomenduoti vartoti papildomus vitaminus su kalciu.

Vaikų dantys gali būti kur kas jautresni nei suaugusiųjų, tad jiems reikia skirti daugiau dėmesio. Svarbu išmokyti vaiką tinkamai prižiūrėti savo dantukus. Dantų spalva gali suteikti arba sumažinti pasitikėjimą savimi.

Ką daryti, jei gelsta dantys?

Kaip jau minėjome, dantys gali gelsti dėl kelių skirtingų priežasčių. Pirmiausia Jums reikia nuvykti pas odontologą ir išsiaiškinti, kas lemia geltimą konkrečiai Jūsų atveju.

Dantų balinimas neturėtų būti pati pirma procedūra. Svarbiausia – burnos ertmės higiena. Atlikus profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą dantukai gali atrodyti kur kas estetiškiau. Po burnos ertmės higienos procedūros galite pasitarti su odontologu dėl dantų balinimo procedūros.

Dantų balinimas nerekomenduojamas:

  1. jei dantys yra itin jautrūs;
  2. turint emalio pažeidimų;
  3. protezuotiems dantims;
  4. pieniniams dantims;
  5. nėščiosioms;
  6. sergantiems periodontitu;
  7. vartojantiems kai kuriuos antibiotikus.

Žinoma, kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, todėl tik apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmę profesionalus odontologas gali rekomenduoti alternatyvas. Rekomenduojame savo burnos ertmę patikėti profesionalams ir nebandyti išsibalinti dantukus patiems.

Dantų balinimas yra galimybė turėti gražesnius dantukus, tačiau nepamirškite, kad svarbiausia yra sveiki dantys. Rūpinkitės savo burnos ertme ir džiaukitės nuostabiais dantimis, kurie padės atrodyti puikiai ir leis sėkmingai naudotis pagrindinėmis jų funkcijomis.

Graži šypsena – kelias į sėkmę. Šypsokitės ir kiti šypsosis Jums!

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

    Vardas ir pavardė

    El. pašto adresas

    Telefono numeris

    Komentaras