Ką daryti, kai skauda dantį?

dantu skausmo gydymas

Danties skausmas yra vienas nemaloniausių. Danties skausmo problemą išspręsti gali tik gydytojai, dažnai kvalifikuoti odontologai, kurie, suradę priežastį, moderniomis priemonėmis ją pašalina. Liaudies medicinos būdai dažniausiai tik kuriam laikui sumažina danties skausmą, todėl jie neturėtų būti naudojami kaip pagrindiniai skausmo malšinimo būdai.

Danties skausmo priežastys

Stipriai ėduonies pažeistas dantis dažniausiai sukelia nemalonų danties skausmą, su kuriuo būtina kovoti. Skausmas – rezultatas, tad tik pašalinus priežastį galima ramiai gyventi. Ir jokio skirtumo, ar Jus kankina apatinių dantų, ar viršutinių dantų skausmas.

Dažniausiai pasitaikančios skausmo priežastys yra šios:

  • ėduonis ir jo sukeltos komplikacijos;
  • periodonto ligos;
  • dantų nulūžimas arba nuskilimas;
  • protinių dantų augimas;
  • smilkinio arba žandikaulio raumenų uždegimas;
  • kitos sveikatos problemos.

Nėščiosioms, vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms dantų skausmas gali būti kur kas pavojingesnis. Jų imuninė sistema dažniausiai yra silpnesnė, todėl jiems gali tekti kur kas intensyviau kovoti su susidariusiomis sveikatos problemomis.

Nepamirškite, kad dažnai dantų skausmas, jeigu jo negydysite, gali būti tolesnių didesnių problemų pasekmė. Netekus nuosavų dantų, gali tekti dantis implantuoti arba protezuoti.

Dėl to, kad viena žandikaulio pusė nedirba, žandikaulio kaulas paprasčiausiai gali pradėti nykti. Taip pat kiti dantys turi kompensuoti kitų dantukų darbą, todėl jie kur kas greičiau dėvisi. Be to, šypsena be trūkstamo danties neatrodo estetiškai.

 

Kaip išvengti danties skausmo ir kur kreiptis, kai skauda?

Apie dantų higieną šiais laikais kalbama labai daug, tačiau nemaža dalis žmonių vis dar per menkai rūpinasi savo dantimis. Tinkama priežiūra gali padėti išvengti labai nemalonaus skausmo ir net dantų netekimo. Danties nervą susigadinti labai paprasta, o jį atstatyti – sunku.

  • Nepamirškite, kad reikia rūpintis ne tik dantimis, bet ir visa burnos ertme: dantenomis, liežuviu, gomuriu, nes bakterijos kaupiasi visur.
  • Nepakeliamas skausmas neturi būti signalas keliauti į odontologijos kliniką. Lankytis pas odontologą reikia reguliariai, mažiausiai kartą per pusę metų.
  • Jeigu skausmas jus kankina tuo metu, kai Jūsų odontologas nedirba, skubiai vykite į priimamąjį. Ten Jums gali būti suteikta atitinkama pagalba. Jei ištino žandas, taip pat skubėkite pas odontologą.
  • Danties skausmas kartais gali informuoti apie kur kas rimtesnes problemas. Kartais atrodo, kad skausmas sklinda iš danties, tačiau problema gali būti sinusitas, alerginė reakcija arba kitos ligos. Kaip tokiu atveju gydytis? Kreiptis į gydytoją, kuris suteiks reikalingos pagalbos.
  • Svarbu atsižvelgti ir į tai, kad kai kurie maisto produktai kenkia dantims. Vis dėlto, tik nedaugelis pagalvoja apie pasekmes. Gerai, jeigu ėduonies pažeistą dantį dar galima sutvarkyti. Pasitaiko atvejų, kai tenka jį rauti. Taigi, valgydami daug cukraus turinčius produktus, pagalvokite apie savo dantukus.
  • Protiniai dantys dažnai kelia nemažai problemų. Kartais protinį dantį geriausia šalinti, o kartais rekomenduojama bandyti jį išsaugoti gydant. Kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl tik odontologas gali pasakyti, kaip reikia elgtis konkrečiai Jūsų atveju.

Graži šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą! 

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

    Vardas ir pavardė

    El. pašto adresas

    Telefono numeris

    Komentaras