Kaip pašalinti pūlinį iš danties?

Danties pūlinys – uždegimas, kurio lokalizacija yra greta danties šaknų. Pro kariozinę ertmę, kuomet nervų galūnės yra atviros, į jas gali prasiskverbti įvairiausi mikroorganizmai, kurie ir gali sukelti pūliavimą. Pašalinti pūlinį yra būtina, kadangi laiku ir tinkamai juo nepasirūpinus, vėliau tai gali būti ne tik dantų netekimo, bet ir kitų ligų atsiradimo priežastimi, pvz. absceso.

Kodėl atsiranda danties pūliniai?

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl danties pūliniai vargina žmones – pažeidus dantų paviršių jame gali apsigyventi bakterijos, kurios gali sukelti pūliavimą.

Taipogi yra ir kitų priežasčių, kurios gali daryti įtaką pūlinio greta danties atsiradimui:

 1. Pažeistas dantis: įtrūkimas, skilimas.
 2. Sužalota burnos gleivinė, trauma burnos ertmėje.
 3. Netinkamas rūpinimasis burnos ertmės higiena.
 4. Gingvitas.
 5. Parodontozė taip pat gali paskatinti danties pūlinio atsiradimą.
 6. Lėtinės infekcijos organizme.
 7. Autoimuniniai sutrikimai ar susilpnėjusi pati imuninė sistema.
 8. Kitos ligos.

Jei pūlinys negydomas, gali susidaryti abscesas. Kuo geriau rūpinsitės savo burnos higiena ir kuo dažniau lankysitės pas odontologą – tuo didesnė tikimybė, kad gali pavykti išvengti šios nemalonios ligos.

Dantų pūlinio požymiai

Dažniausiai dantų pūlinys gali būti būdingas tik vienam dantukui, tačiau, skubiai nesikreipiant į odontologą, su problemomis gali susidurti ir greta esantys dantys. Jokiu būdu nebandykite atsiradusių burnos ertmės problemų spręsti patys, kadangi galite situaciją dar labiau komplikuoti. Kreipkitės tik pas specialistą.

 • Vienas iš pirmųjų simptomų, kurį dažniausiai gali pajausti žmonės – nemalonus tvinkčiojantis jausmas, kuris dažnai gali būti lydimas ir skausmo. Skausmas gali būti tiek pasikartojantis, tiek reguliarus ir nuolatos atsinaujinantis.
 • Gali atsirasti burnos kaip pasalinti pulini is dantiesertmės, dantenų uždegimas, patinti burna, pradėti mausti dantį, ištekėti pūliai.
 • Taip pat gali būti jaučiamas kartus skonis burnoje. Sakoma, kad skonis gali šiek tiek priminti geležies skonį, tad tai gali būti išskirtinis simptomas, į kurį būtinai reiktų atkreipti dėmesį.
 • Žinoma, dažnai jaučiamas ir labai nemalonus dantų jautrumas bei skausmas. Šis simptomas būdingas ir daugeliui kitų ligų. Bet kuriuo atveju, kai dantenos pasidaro jautrios – būtina kreiptis pas specialistą, kuris yra pasiruošęs padėti Jums sugydyti dantų ertmės problemas.
 • Jeigu kramtant maistą jaučiate nemalonų skausmą – tokiu atveju gali būti, kad greta danties yra pūlinys, kurį reikia skubiai šalinti.
 • Pažeisto danties projekcijoje gali atsirasti „fistulė”, kuri gali tai išnykti, tai vėl atsirasti.
 • Dantenų paraudimas ir paburkimas taip pat gali pasitaikyti tokiu atveju, kai žmogų kankina pūlinys dantyje. Žinoma, jos gali parausti dėl daugelio priežasčių, tad tai irgi tik viena iš galimybių.
 • Gali būti jaučiamas ir nemalonus galvos skausmas. Kai kurios dantų problemos yra lydimos galvos, dantų skausmo. Jeigu jaučiate skausmus – būtinai apsilankykite pas odontologą.
 • Kai kuriais atvejais gali net pakilti temperatūra.
 • Gali net skaudėti kaklą bei patinti limfmazgiai.
 • Esant uždegimui galimas sutrikęs miegas, diskomfortas kalbant, jautrumas karščiui, šalčiui.
 • Esant stipresnei imuninei sistemai ir lėtiniam uždegiminiam procesui, simptomų gali ir visiškai nebūti.

Jeigu jaučiate danties skausmą – privalu kuo skubiau kreiptis į odontologą, kuris įvertinęs Jūsų burnos būklę gali nustatyti, kodėl skausmas jus kankina. Pūlinys gali būti viena priežastis iš daugelio, tačiau ji reali ir kur kas dažnesnė nei galėjote pagalvoti. Pamirškite diskomfortą ir susigrąžinkite gyvenimą be dantų skausmo.

Komplikacijos

Paprasčiausias dantų pūlinys, kuris gali atrodyti negrėsmingas, gali sukelti ir itin rimtas komplikacijas. Kuo skubiau kreipsitės į gydytoją – tuo gydymas gali būti sklandesnis, o tuo pačiu gali pavykti susigrąžinti sveiką bei gražią šypseną.

Pūlinio komplikacijos gali būti lydimos pačių įvairiausių ligų, kurios vėliau gali tapti dantų netekimo priežastimi. Pūlinys šaknyje gali būti kvėpavimo takų problemų priežastimi. Dėl pūlinio gali pakisti net veido kaulai, o tuo pasikeisti ir žmogaus veido forma. Žinoma, parodontozė bei gangvitas gali būti tiek pūlinio atsiradimo priežastimi, tiek jo rezultatas, o negydant šios ligos ji pasibaigia dantų netekimu. Jei pūlinys negydomas, gali susidaryti abscesas. Tai yra infekcija, kuri gali lemti viso organizmo tolimesnę baigtį.

Kaip gydyti danties pūlinį?

Danties pūlinio nepavyks pašalinti be profesionalų pagalbos. Nors internete galima atrasti daug įvairiausių liaudiškų patarimų, geriau jais nesinaudoti, kadangi tik kvalifikuotas gydytojas gali sugydyti iškilusias dantų problemas. Dažnai natūraliomis priemonėmis besinaudojantys asmenys sukelia daugiau problemų, o ne jas išsprendžia.

Kaip pašalinti danties pūlinį? Kreiptis į odontologą, kuris įvertinęs Jūsų burnos būklę suplanuos tolimesnius gydymo žingsnius.

 • Pacientui gali būti skiriami antibiotikai, kurie kovoja su uždegimu. Priklausomai nuo dantų būklės parenkami ir atitinkami antibiotikai, tad jokiu būdu be odontologo nurodymo savo nuožiūra nepradėkite gerti antibiotikų.
 • Atliekamas danties šaknų kanalų gydymas – pragręžiamas kanalas per šaknies kanalą, išvaloma infekcija, gydomas dantis. Specialus gydymas yra atliekamas odontologijos klinikoje. Valomi dantų kanalai, kuriuose yra susikaupę žalingi mikroorganizmai. Procedūra gali būti atliekama net kelis kartus priklausomai nuo to, kokios būklės yra Jūsų dantis.
 • Dažnai pūlinio valymo metu gali būti jaučiamas skausmas, tokiu atveju gali būti siūloma pasinaudoti vietinės anestezijos galimybe.
 • Rekomenduojama naudoti dantų skalavimo skystį, kuris gali padėti sumažinti pūlinio infekciją. Apskritai toks skystis turėtų būti naudojamas reguliariai, kadangi jis gali padėti pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas.  Skalavimo skystis turi būti kambario temperatūros, tad jokiu būtų nenaudokite, jei jis yra karštas arba šaltas. Tai gali tik paskatinti pūlingos infekcijos didėjimą.
 • Jeigu Jus kankina nemalonūs skausmai, tokiu atveju, kartu su gydytojo rekomendacijomis, gali būti rekomenduojama gerti vaistus, kurie gali padėti tuos nemalonius simptomus bent kiek sumažinti.

Profilaktika

Vos tik pajutote pačius pirmus nemalonius simptomus – būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Kuo anksčiau pūlingas centras bus atrastas ir pradėtas gydymas – tuo greičiau turėsite galimybę džiaugtis sveikais dantimis.

Burnos ertmės priežiūrai reikia skirti pakankamai laiko. Nepamirškite, kad dantys turi būti valomi mažiausiai du kartus per dieną: ryte ir vakare. Taip pat labai svarbu įsigyti kokybišką dantų šepetuką, kuris nebūtų nei per kietas, nei per minkštas. Atradus optimalų ir Jums tinkamą valymo priemonę gali pavykti tinkamai valyti dantukus. Naudokite tarpdančių siūlą. Žinoma, taip pat nepamirškite, kad skalavimo skystis yra rekomenduotinas.  Jis gali pašalinti mikrobus ten, kur jų pasiekti kitomis priemonėmis paprasčiausiai yra neįmanoma. Jeigu nuolatos skalausite skysčiu galima sumažinti tikimybę susidurti su pūlingomis dantų problemomis. Dažnos dantų problemos gali ištikti ir tuomet, kai žmogus netinkamai maitinasi, jo organizme trūksta naudingų medžiagų bei kitų mikroelementų. Taip pat cukrus kenkia Jūsų dantis, tad nuo jo atsiradusios kariozinės ertmės gali privesti ir link uždegimo.

Kasdieninis dantų ir tarpdančių valymas, reguliarus lankymasis pas odontologą gali padėti išvengti danties pūlinių.