Kaip atliekama burnos higiena?

kaip atliekama burnos higiena

Dantis būtina valyti du kartus per dieną, sveikai maitintis, naudoti papildomas dantų bei visos burnos ertmės švarinimo priemones – skalavimo skystį, dantų siūlą. Būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą, kurios metu pašalinamos dantų apnašos ir akmenys. Burnos ertmės higiena atliekama odontologijos klinikoje. Ją atlikti rekomenduojama bent jau du kartus per metus arba kaip rekomenduoja odontologas.

Apnašų sukeliamos problemos

Minkštosios apnašos gali būti nuvalomos dantų šepetėliu ir skalavimo skysčiu. Kietosios dantų apnašos, pavyzdžiui, dantų akmenys, pašalinamos burnos ertmės higienos procedūros metu.

Akmenys sparčiai formuojasi tose vietose, kur atsiveria seilių latakai, t. y. ant apatinių priekinių, ant viršutinių krūminių dantų ir panašiai. Laiku nepanaikinus kietųjų apnašų, galite kilti dantų uždegimas – gingvitas. Pagrindiniai jo požymiai yra dantenų paraudimas, kraujavimas ir dantenų paburkimas. Nesiėmus tinkamų priemonių ši liga gali progresuoti ir galiausiai gali išsivystyti periodontitas, dažnai paskatinantis danties ar kelių dantų iškritimą.

Svarbu ne tik reguliariai valytis dantis, bet ir kreiptis į specialistus, kad jie atliktų profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą.

Burnos higiena būtina:

 • norint išvengti gingivito, periodontito bei kitų burnos ertmės ligų;
 • kai planuojama atlikti odontologinį gydymą: ortodontinį, dantų plombavimą, implantavimą, balinimą, protezavimą ir panašiai;
 • kai yra poreikis pašalinti akmenis ir apnašas;
 • stengiantis gydyti periodonto ligas;
 • nėštumo pradžioje, kai dantys gali būti jautrūs ir jiems reikia skirti kuo daugiau dėmesio;
 • prieš dantų balinimą;
 • profilaktiškai, vadovaujantis odontologo rekomendacijomis.

Vykstant pas burnos higienistą ar odontologą nereikalingas ypatingas pasiruošimas. Išsivalykite dantis, praskalaukite burną skalavimo skysčiu, gerai išsivalykite tarpdančius specialiu tarpdančiams skirtu siūlu. Jeigu turite kokių nors klausimų, būtinai juos užduokite odontologui. Tai gali padėti ateityje geriau apsaugoti savo dantis.

 

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūros eiga

Profesionalios burnos ertmės higienos metu naudojama speciali įranga, leidžianti pašalinti apnašas. Minkštosios apnašos šalinamos naudojant šepetėlius, kurių galvutės sukasi ratu ir taip nuvalo net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Kietieji akmenys šalinami ultragarso aparatu arba kitais specialiais įrankiais, kurie taip pat gali padėti pasiekti sunkiai dantų šepetuku pasiekiamas vietas. Kai dantys nuvalomi, jie nupoliruojami, o burnos ertmėje jaučiamas šviežumas.

Pigmentinės dėmelės, dažniausiai susidarančios nuo kavos, limonadų, kuriuose yra dažiklių, rūkymo bei alkoholio, gali būti šalinamos naudojant smėliasrovę, sodasrovę. Vandens ir sodos mišinys gali išvalyti net ir sunkiai pasiekiamas vietas.

 

Rekomendacijos po burnos ertmės higienos procedūros

Profesionali burnos higienos procedūra gali trukti apie 30–60 minučių, priklausomai nuo paciento burnos ertmės būklės. Po procedūros rekomenduojame saugoti savo dantukus nuo dirgiklių. Jeigu paciento burnos būklė buvo gana prasta, po procedūros dantenos gali būti sudirgusios net kelias dienas. Taip pat galimas kraujavimas valantis dantis.

Po atliktos procedūros dantys gali būti jautresni, ypač temperatūrų pokyčiams. Rekomenduojama bent kelias valandas nevartoti kontrastingai karšto bei šalto maisto ar gėrimų.

Dantis rekomenduojama valyti minkštu arba vidutinio kietumo šepetuku, naudokite tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį.

Reikia nepamiršti, kad profesionali burnos ertmės higiena yra kartotina procedūra. Pageidaujant, kad Jūsų burnos ertmės būklė išliktų kuo malonesnė, svarbu kiekvieną dieną pačiam prižiūrėti dantis, reguliariai lankytis pas odontologą ir laikytis jo rekomendacijų.

 

Profesionalios burnos ertmės higienos kaina

Profesionalios burnos higienos kaina priklauso nuo naudojamo metodo ir burnos ertmės būklės. Reguliari burnos ertmės higiena gali užkirsti kelią kur kas rimtesnių ligų plitimui ir gali padėti išsaugoti dantis. Kuo labiau rūpinsitės savo dantimis, tuo jų gydymo paslaugos gali būti pigesnės.

 

Burnos higiena namuose

Reguliarus profesionalios burnos ertmės higienos atlikimas odontologijos klinikoje du arba tris kartus per metus yra rekomenduotinas, tačiau svarbu nepamiršti, kad tinkamai prižiūrimi dantys gali nesukelti rimtesnių sveikatos problemų.

Valyti dantis rekomenduojama bent jau du kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare. Dienos metu rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens, kuris reikalingas ne tik Jūsų organizmui, bet ir minkštosioms apnašoms valyti. Dantis svarbu valyti ne trumpiau nei 2 minutes, nes per trumpesnį laiko tarpą nepavyks pašalinti visų minkštųjų apnašų. Taip pat nepamirškite, kad reikia valyti ne tik dantis, bet ir liežuvį bei žandus. Ant jų taip pat kaupiasi bakterijos, kurios gali sukelti įvairias burnos ertmės ligas.

Geriausia naudoti minkštą arba pusiau minkštą dantų šepetėlį, nes kietas gali pažeisti dantų paviršių. Kai šereliai prasiskiria į šonus, reikia įsigyti naują. Baigę valyti dantis nepamirškite burną išskalauti specialiu skalavimo skysčiu, pašalinančiu nešvarumus sunkiai pasiekiamose vietose.

Reguliariai atliekama profesionali burnos ertmės higienos procedūra gali padėti išvengti kai kurių burnos ertmės problemų.

Graži šypsena – kelias į gražesnį gyvenimą! 

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

  Vardas ir pavardė

  El. pašto adresas

  Telefono numeris

  Komentaras