Kaip atliekama burnos higiena?

Dantis būtina valyti du kartus per dieną, sveikai maitintis, naudoti papildomas dantų bei visos burnos ertmės švarinimo priemones kaip skalavimo skystis, dantų siūlas. Papildomai būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą, kurios metu pašalinamos dantų apnašos bei akmenys. Burnos ertmės higiena atliekama odontologijos klinikoje. Ją atlikti rekomenduojama bent jau du kartus per metus, arba kaip odontologas parekomenduos.

Apnašų sukeliamos problemos

kaip atliekama burnos higienaMinkštosios apnašos gali būti nuvalomos dantų šepetėliu bei skalavimo skysčiu, kuris  naudojamas bent jau du kartus per parą. Kietosios dantų apnašos, kitaip dantų akmenys, pašalinami burnos ertmės higienos procedūros metu.

Akmenys gali sparčiai formuotis tokiose vietose, kur atsiveria seilių latakai, t.y. ant apatinių priekinių dantukų, ant viršutinių krūminių dantų ir panašiai. Laiku nepanaikinus kietųjų apnašų yra galimybė susidurti su dantų uždegimu, arba kitaip – gingvitu. Pagrindiniai jo požymiai gali būti dantenų paraudimas, kraujavimas bei dantenų paburkimas. Nesiėmus tinkamų priemonių ši liga gali progresuoti ir galiausiai gali tekti susidurti su periodontitu, kuris gali paskatinti danties, ar netgi dantų, iškritimą.

Svarbu ne tik reguliariai valyti dantukus pačiam, tačiau ir kreiptis pas specialistus, kad jie atliktų profesionalia burnos ertmės higienos procedūrą.

Burnos higieną būtina atlikti, nes:

  • norint išvengti gingivito, periodontito bei kitų burnos ertmės ligų;
  • kai planuojama atlikti odontologinį gydymą: ortodontinį, dantų plombavimą, implantavimą, balinimą, protezavimas Kaune ir panašiai;
  • kai yra poreikis pašalinti akmenis bei apnašas;
  • stengiantis gydyti periodonto ligas;
  • nėštumo pradžioje, kai dantys gali būti jautrūs ir jiems reikia skirti ypatingai kuo daugiau dėmesio bei priežiūros;
  • prieš dantų balinimą, kad nuimti akmenis apnašas ir akmenis;
  • profilaktiškai, vadovaujantis odontologo rekomendacijomis.

Vykstant pas burnos higienistą ar odontologą nereikalingas ypatingas pasiruošimas. Išsivalykite dantukus, taipogi praskalaukite juos skalavimo skysčiu, gerai išsivalykite tarpdančius specialiu tarpdančiams skirtu siūlu. Jeigu turite kokių nors klausimų odontologui, būtinai juos jam užduokite. Tai gali padėti ateityje geriau apsaugoti savo dantis.

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūros eiga

Profesionalios burnos ertmės higienos metu naudojama speciali įranga, kuri leidžia pašalinti apnašas. Minkštosios apnašos šalinamos naudojant šepetėlius, kurių galvutės sukasi ratu ir taip gali nuvalyti net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Kietieji akmenys šalinami ultragarsiniu aparatu arba kitais specialiais įrankiais, kurie taip pat gali padėti pasiekti sunkiai dantų šepetuku pasiekiamas vietas. Kai dantys nuvalomi, jie taipogi nupoliruojami, po kurio burnos ertmėje jaučiamas šviežumas.

Pigmentinės dėmelės, kurios gali susidaryti nuo kavos, limonadų, kuriuose yra dažiklių, rūkymo bei alkoholio, gali būti šalinamos naudojant smėliasrovę, sodasrovę. Sumaišomas vandens ir sodos mišinys gali pašalinti net ir sunkiai pasiekiamas vietas.

Po burnos ertmės higienos procedūros negalima, arba rekomendacijos po šios procedūros

Profesionalios burnos higienos trukmė gali būti apie 30 – 60 minučių, priklausomai nuo paciento burnos ertmės būklės. Po procedūros rekomenduojame saugoti savo dantukus nuo dirgiklių. Jeigu paciento burnos būklė buvo ganėtinai prasta, tuomet po burnos ertmės higienos procedūros dantenos gali būti sudirgusios net kelias dienas. Taip pat valantis dantis galimas kraujavimas.

Po atliktos procedūros dantys gali būti jautresni, ypač temperatūrų pokyčiams. Rekomenduojama bent jau kelias valandas nevalgyti ir negerti kontrastingai karšto bei šalto maisto ar gėrimų.

Dantis rekomenduojama valyti minkštu arba vidutinio kietumo šepetuku, naudokite tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį.

Reiktų nepamiršti, kad profesionali burnos ertmės higiena yra kartotina procedūra. Pageidaujant, kad Jūsų burnos ertmės būklė išliktų kuo malonesnė, svarbu kiekvieną dieną pačiam prižiūrėti dantis, taipogi reguliariai lankytis pas odontologą ir laikytis jo rekomendacijų.

Dantų kraujavimo priežastys

Burnos ertmės higienos procedūros nauda yra akivaizdi ir jeigu Jūsų dantys pradėjo kraujuoti, tuomet labai svarbu kuo skubiau kreiptis į specialistą, kuris atrastų to priežastis. Kartais gali užtekti profesionalios burnos ertmės higienos procedūros, kad pavyktų susidoroti su kraujavimu.

Dantų kraujavimo priežastys gali būti kelios ir įvairios:

  • dantys gali kraujuoti ir tuomet, kai žmogui trūksta vitaminų, kai jo imuninė sistema yra nusilpusi, kai žmogus turi problemų su kepenimis, cukriniu diabetu, krauju ar panašiai;
  • dantys gali kraujuoti, kai žmogus valo dantis su per kietu dantų šepetuku, kai valymas yra atliekamas netaisyklingai, kai ant dantų paviršiaus susikaupia apnašos;
  • kitos įvairios priežastys, kurias reiktų bandyti išsiaiškinti nuvykus pas specialistą.

Prasidėjus dantų kraujavimui labai svarbu kuo skubiau kreiptis į specialistą, kadangi laiku neatradus ir neišsprendus problemos, ateityje kraujavimas gali virsti kur kas sunkiau įveikiama problema.

Profesionalios burnos ertmės higienos kaina

Profesionalios burnos higienos kaina skiriasi nuo burnos ertmės higienos metodo, burnos ertmės būklės. Visgi, nusprendus investuoti pinigus, įvertinkite tai, kad higiena gali užkirsti kelią kur kas rimtesnių ligų plitimui ir gali padėti išsaugoti dantis.

Kuo labiau rūpinsitės savo dantimis, tuo dantukų gydymo paslaugos gali būti pigesnės.

Burnos ertmės higiena namuose

Reguliarus profesionalios higienos atlikimas odontologijos klinikoje du arba tris kartus per metus yra rekomenduotinas,  tačiau taipogi itin svarbu nepamiršti, kad tinkamai prižiūrimi dantys gali nesukelti sveikatai rimtesnių problemų.

Valyti dantis rekomenduojama bent jau du kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare. Dienos metu rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens, kuris reikalingas ne tik Jūsų organizmo būklei gerinti, tačiau ir minkštosioms apnašoms valyti. Dantis svarbu valyti ne trumpiau nei 2 minutes, kadangi per trumpesnį laiko tarpą nepavyks pašalinti visų minkštųjų apnašų. Taip pat nepamirškite, kad reikia valyti ne tik dantis, tačiau ir liežuvį bei žandus. Ant jų taip pat kaupiasi bakterijos, kurios gali sukelti įvairias burnos ertmės ligas.

Galima naudoti minkštą arba pusiau minkštą dantų šepetuką, kadangi su kietu yra galimybė pažeisti dantų paviršių. Kai dantų šepetuko šereliai prasiskiria į šonus, tai reiškia, kad jis jau nebetinkamas naudojimui ir reiktų įsigyti naują. Baigus valyti dantis nepamirškite burną išskalauti su specialiu skalavimo skysčiu, kuris gali pašalinti nešvarumus sunkiai pasiekiamose vietose.

Reguliariai atliekama profesionali burnos ertmės higienos procedūra gali padėti išvengti kai kurių burnos ertmės problemų.