Emalio hipoplazija: kaip su ja kovoti?

Dauguma mūsų svajojame apie nuostabią šypseną. Visgi, tam tikras procentas žmonių serga įvairiomis burnos ertmės ligomis, tačiau tai nereiškia, kad problemos negali būti sprendžiamos. Emalio hipoplazija – viena iš tų ligų, kuri modernėjant technologijoms gali būti gydoma, todėl itin svarbu kuo anksčiau nustatyti pažeidimo pobūdį ir pradėti gydymo procesą. 

Emalio hipoplazija – sutrikimas, pasireiškiantis emalio nebuvimu, tai kietojo emalio hipoplazijadanties audinio defektai, atsiradę dėl jo pažeidimų danties vystymosi metu. 

Emalio hipoplaziją gali sukelti vietiniai ir bendriniai veiksniai. Šiam sutrikimui būdingas griežtas dėmių, jų formos ir didumo simetriškumas. Būdingos baltos, gelsvai rudos ar rudos įvairaus dydžio dėmės. Svarbu žinoti, kad hipoplazinės dėmės gali komplikuotis į kariesus. Kaip ir žmogaus organizmą saugo imuninė sistema, taip dantis saugo emalis. Emalio nebuvimas dažnai gali lemti prastą savijautą, neestetišką išvaizdą. Kuo anksčiau gydytojas nustatys ligą, tuo greičiau bus pradėtas gydymas, tad labai svarbu reguliariai lankytis pas specialistą, kad jis įvertinų Jūsų burnos ertmės būklę.

Hipoplazija gali būti įvairių klinikinių formų. Šios diagnozės paplitimas ir intensyvumas yra labai skirtingas. Nuo pačios lengviausios formos, kurios metu dantys šiek tiek pakeičia spalvą (arba dalis jų) iki kur kas sunkesnės formos.

Hipoplazija gali būti gydoma plombuojant arba protezuojant, atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį, amžių ir kitus svarbius faktorius. Estetinio plombavimo metodu gali būti nuosekliai atkuriami trūkstami danties audiniai, atstatoma danties struktūra, forma ir spalva. Emalio hipoplazijos gydymas yra reguliarus procesas, atliekamas kruopščiai konsultuojantis su savo odontologu. Gydymo metu odontologas ne tik apžiūri visus dantis ir kiekvieno apsilankymo metu labai kruopščiai patikrina ertmes bei galimus kariesus. Ėduonies profilaktikai taipogi itin svarbi reguliari burnos higiena.

Emalio hipoplazija yra ne tik estetinė problema ir matomos dėmės ant dantukų toli gražu ne vienintelis diskomfortas, kurį gali justi žmogus. Ilgainiui, negydant šios ligos,  gali susidaryti kariesai, kurie vėliau gali sukelti dar rimtesnes ligas, kaip kad parodontozė. Negydoma liga prisideda prie dantukų netekimo, tad labai svarbu efektyviai reaguoti net ir į pačius mažiausius dantų arba visos burnos ertmės pokyčius. Patys pirmieji simptomai gali būti rimtų ligų pradžia, tad kuo greičiau bus pradėtas gydymas, tuo greičiau galėsite džiaugtis gražiais ir sveikais dantukais.