Kaip prižiūrėti dantis?

kaip priziureti dantis

Tinkama dantų priežiūra nėra sudėtinga. Daugelis perka balinamąsias dantų pastas ir specialius skysčius, tikėdamiesi išvengti reguliarios dantų priežiūros. Visgi, tinkamai rūpintis dantimis pavyks tik jei kiekvieną dieną tinkamai juos valysite. Atidžiai rinkitės dantų šepetėlį ir dantų pastą bei naudokite ją saikingai. Dantų pastą keiskite kas mėnesį, šepetėlį – kas tris.

Dantis valykite ne trumpiau kaip 2 minutes, kiekvienam burnos ketvirčiui skirdami po 30 sekundžių. Taisyklingai ir reguliariai naudokitės tarpdančių siūlu. Rinkitės natūralius burnos skalavimo skysčius. Venkite labiausiai dantims kenkiančių produktų. Formuokite sveikos mitybos įpročius. Reguliariai lankykitės pas odontologą, nepamirškite profesionalios burnos ertmės higienos procedūros.

 

Kaip apsaugoti dantis nuo karieso?

Siekiant apsaugoti dantis nuo karieso, reikia atsiminti kelias taisykles:

  1. cukrus yra vienas didžiausių sveikų dantų priešų. Kuo daugiau jo vartosite, tuo didesnė tikimybė, kad ims plisti ėduonis;
  2. kasdienė burnos higiena gali padėti užtikrinti sėkmingą kovą su nešvarumais, besikaupiančiais Jūsų burnos ertmėje. Būtina valyti dantis du kartus per dieną, reguliariai naudoti dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nereikėtų piktnaudžiauti naminiais dantų balinimo būdais;
  3. būtini reguliarūs vizitai pas odontologą – bent jau kartą per pusę metų. Burnos ertmės higienos procedūrą naudinga atlikti kartą arba du per metus, priklausomai nuo situacijos;
  4. rekomenduojama rinktis dantų pastą, kurioje yra fluoro – jis gali padėti apsaugoti dantis nuo karieso.

 

Profesionali burnos ertmės higiena ir dantų priežiūra po balinimo

Dantys gali išlikti sveiki ir gražūs ilgiau, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.

Gera burnos higiena – tai viena pagrindinių dantų ligų ir dantų ėduonies profilaktikos priemonių. Dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai gali lemti kariesų atsiradimą, nemalonų burnos kvapą, dantų akmenų susidarymą, nepašalinant bakterijų ir skatinant jų dauginimąsi, galimas dantenų uždegimas, ėduonies atsiradimas, tad gali išsivystyti ir periodontitas. Vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią šioms dantų ir dantenų ligoms yra profesionali burnos ertmės higiena, o po to kasdienė burnos ertmės priežiūra.

Profesionalios burnos higienos procedūros metu sodasrove ir (ar) smėliasrove, ultragarsiniu skaleriu pašalinamos minkštosios ir kietosios apnašos (dantų akmenys), minkštosios pigmentinės apnašos, dantų paviršius poliruojamas specialia fluoro turinčia pasta, juntamas šviežumas ir gaivumas burnoje. Nupoliruoti dantų paviršiai gali būti atsparesni apnašų ir akmenų kaupimuisi. Burnos ertmės higiena – procedūra, norintiems turėti gražesnius bei estetiškiau atrodančius dantis.

Pageidaujant šviesesnių dantukų, rekomenduojame pasikonsultuoti su odontologu dėl dantų balinimo galimybės. Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Moksliniais tyrimais ir klinikiniais bandymais įrodyta, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrint odontologui, gali būti saugus. Daugelis odontologų yra įsitikinę, kad dantų balinimas yra viena saugiausių kosmetinių dantų procedūrų. Dantų emalio spalva gali kisti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, nuo maisto ar gėrimų (kavos, arbatos, tabako ir pan.), kai kurių vaistų vartojimo, įvairių dantų traumų, paveldimumo, senyvo amžiaus ir kita. Dantų balinimas gali būti veiksminga procedūra kovojant su kai kuriais iš šių veiksnių.

Rekomenduotina pašalinti dantų akmenis prieš balinimo procedūrą, t. y. atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Plombinės medžiagos nebąla, tad rekomenduojama dantis balinti prieš estetinį plombavimą.

Balinimo efektas kiekvienam yra skirtingas ir priklauso nuo kelių veiksnių: amžiaus, emalio struktūros, dantų gyvybingumo, balinimo metodo, asmeninių higienos, mitybos įpročių ir kita. Kai kuriems žmonėms procedūros metu padidėja dantų jautrumas. Šie simptomai dažniausiai išnyksta per kelias dienas po balinimo procedūros. Po procedūros reikia skirti laiko dantų priežiūrai, nes neprižiūrimi dantys gali greitai sugrįžti prie pradinės spalvos.

Po dantų balinimo procedūros rekomenduojama nevalgyti ir negerti skysčių, kurie turi dažomųjų savybių, parą nevalgyti kontrastingai šalto ir karšto maisto, nes kurį laiką dantys gali būti jautrūs. Taip pat rekomenduotina atsisakyti arba sumažinti žalingus įpročius, tokius kaip rūkymą arba alkoholio vartojimą. Patartina nevalgyti ir negerti produktų, kuriuose yra dažomųjų medžiagų. Jie mažina balinimo rezultatus.

Būtina reguliari burnos ertmės higiena, kasdienė priežiūra. Patartina valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, liežuvį, taip pašalinant burnos ertmėje esančias bakterijas, kurios gali ne tik keisti dantų spalvą, bet ir gadinti dantis.

 

Kaip rūpintis dantimis po dantų estetinio plombavimo procedūros?

Estetinis plombavimas – vis dažniau atliekama procedūra. Šios procedūros metu gali būti atkuriama natūralaus danties forma ir spalva. Nudilę, nelygiai sudygę, pakeitę spalvą ar pakenkti parodontozės dantys gali būti pataisomi dantų estetinio plombavimo būdu. Sangrūdos rekonstrukcijos, tarpų tarp dantų uždarymas, spalvos keitimas ir pan. gali būti kokybiškai sugydyta dantų estetinio plombavimo metodu.

Estetinio dantų plombavimo metu plombinėmis medžiagomis gali būti atstatoma taisyklinga dantų forma bei restauruojami dantų defektai (ištrupėjusios, senos plombos, kariesas, įskilę, nuskilę ar pan. dantys), taip pat gali būti koreguojama dantų forma, spalva, išsidėstymas lanke (esant nedideliems defektams). Taip gali būti sukuriama graži šypsena ir taisyklingas dantų sąkandis.

Estetiškai plombuotiems dantims dažniausiai reikėtų pasirinkti minkštą dantų šepetėlį, o pastą – be braižančių medžiagų (didelių granulių), nes taip valant gali greičiau susibraižyti nupoliruotas danties paviršius ir dantis gali netekti blizgesio. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos ertmės procedūrą ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą (po šios procedūros paviršius vėl tampa blizgus).

Tinkama dantų priežiūra turėtų tapti kasdieniu įpročiu!

Parašykite mums

K. Donelaičio g. 67-1, Kaunas LT-44245
I-V 8.00 – 18.00 val.
+370 615 33100
info@viadenta.lt

    Vardas ir pavardė

    El. pašto adresas

    Telefono numeris

    Komentaras