Metalo keramika

Protezavimas Metalo keramika anksčiau buvo bene vienintelė dantų atkūrimo galimybė. Šiuo metu pasirinkimo yra daugiau, tačiau dėl medžiagos atsparumo kramtymo krūviui, ganėtinai nedidelės kainos protezavimas metalo keramika yra vienas dažniausių pasirinkimų.

Protezuojant metalo keramika, odontologas, kartu su dantų techniko pagalba, stengiasi sukurti kuo natūralesnius ir kliento poreikius tenkinančius dantis.

Metalo keramikos pagrindas – metalinis karkasas su keramikos apdaila, kuo labiau atitinkančia natūralią dantų spalvą.  Metalo keramika yra vienas iš patikimiausių dantų protezavimo būdų, kuris gali užtikrinti, kad naujai suprotezuoti dantys gali būti tvirti ir gali nekeisti savo išvaizdos.

Metalo keramikos protezų privalumai:

  • metalo keramikos protezai tinka tiek tuomet, kai reikia protezuoti vieną dantį, tiek tuomet, kai reikalinga dantų eilės rekonstrukcija. Naujai protezuojami vainikėliai yra derinami prie natūralių dantų, tad parenkama kuo natūralesnė spalva bei forma;
  • metalo keramikos protezai gali būti naudojami tiek priekinių, tiek krūminių dantų rekonstrukcijai;
  • ši keramika yra ganėtinai tvirta, tad gali išlaikyti intensyvią dantų kramtymo jėgą. Lyginant su bemetalės ar cirkonio keramikos galimybėmis – metalo keramika yra pati tvirčiausia;
  • tai gali būti puikus pasirinkimas kainos bei kokybės atžvilgiu.

Metalo keramika turi kelis trūkumus, kurie kartais gali paskatinti rinktis kitą dantų protezavimo galimybę. Metalinės keramikos vainikėlyje esantis tiltelis nėra permatomas, tad atspindi šviesą. Kai kuriomis situacijomis jis gali pasirodyti nenatūraliai, tačiau dažniausiai taip nutinka prie specifinės šviesos, pavyzdžiui, LED lempų. Atsitraukiant dantenoms, apie metalo keramikos vainikėlį gali išryškėti “juodoji linija”, todėl dėl šios priežasties metalo keramikos vainikėliai labiau rekomenduojami krūminių dantų protezavimui. Taip pat metalas gali sukelti alergiją, tad svarbu informuoti odontologą, ar neturite alergijos metalui. Jeigu neturite, metalo keramika gali būti tinkama.

Šypsokimės ir pasaulis mums nusišypsos!